banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

ABD Savaş Gemileri Libya Yolunda

ABD, Konsolosluğuna düzenlenen ve büyükelçisi dahil 4 Amerikalı diplomatın hayatını kaybetmesine yol açan saldırının ardından, Libya açıklarına iki savaş gemisi gönderdi.

GÜNCEL 13.09.2012, 09:54
2200
ABD Savaş Gemileri Libya Yolunda

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’un, Bingazi'deki ABD Konsolosluğu'na düzenlenen ve ABD büyükelçisi dahil 4 Amerikalı  diplomatın hayatını kaybetmesine yol açan saldırının ardından, Libya açıklarına iki savaş gemisi gönderdiği bildirildi.

Amerikan Associated Press ajansının ismi açıklanmayan Amerikalı yetkililere dayandırdığı haberinde, USS Laboon adlı geminin Libya açıklarında konuşlandığı, USS McFaul adlı geminin de yola çıktığı ve birkaç gün içinde konuşlanmasının beklendiği belirtildi.

Yetkililer, Tomahawk füzeleri taşıyan gemilerin spesifik bir misyonunun bulunmadığını, ancak Başkan tarafından talimatı verilecek olası bir misyonu yerine getirmede kullanılacağını kaydetti.

Pentagon sözcüsü George Little da, ''Spesifik gemi hareketlilikleriyle ilgili yorum yapmayacağını, ancak ABD'nin belirli durumlarda oluşabilecek ihtimallere karşı tedbir amaçlı adımlara düzenli şekilde başvurduğunu'' söyledi.

Öte yandan, ABD Başkanı Barack Obama yönetiminin, Libya'nın Bingazi kentindeki ABD Konsolosluğu'na düzenlenen saldırının, 11 Eylül saldırılarının 11’inci yılı için özellikle planlanmış terörist bir eylem olup olmadığını belirlemek için soruşturma başlattığı bildirildi.

Adının açıklanmasını istemeyen Amerikalı bir kontrterör uzmanı, istihbarat yetkililerinin ABD Büyükelçisi Christopher Stevens ile 3 Amerikalı diplomatın öldürüldüğü saldırının, video paylaşım sitesi Youtube'da yayımlanan İslamiyet karşıtı bir görüntüye tepki sonucu anlık gelişen bir olay olamayacak kadar koordineli ve profesyonel olduğunu söylediklerini belirtti.

 

Yorumlar (1)
Hamdi Temiz 9 yıl önce
Sanki Libya'ya demokrasi gelmişti.Libya aşiretlerin eline kalırsa daha çok vahşet yaşanır.Olan rahmeti Kaddafiye oldu.
14
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü