banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

6 Geminin KKTC'ye Giriş Çıkışı Yasaklandı

Bakanlar Kurulu, Limanlar Dairesi Müdürlüğü’nün önergesi doğrultusunda, uluslararası 6 geminin KKTC’ye giriş çıkışının yasaklanması yönünde karar aldı

GÜNCEL 31.03.2015, 08:12
6 Geminin KKTC'ye Giriş Çıkışı Yasaklandı

Altı Gemiye Ambargo!

Bakanlar Kurulu, Limanlar Dairesi Müdürlüğü’nün önergesi doğrultusunda, uluslararası 6 geminin KKTC’ye giriş çıkışının yasaklanması yönünde karar aldı

YALAN BİLGİ, SAHTE BAYRAK:

Yalan yanlış bilgiler, sahte bayraklar ve tartışmalı yük taşıyan gemiler, KKTC limanlarını mesken tuttu. Liman Başkanlığı, sahtecilik yaptığını tespit ettiği altı gemi hakkında “yasak” kararı aldı. Karar, Bakanlar Kurulu tarafından da onaylandı.

KRİTİK KARAR:

Bakanlar Kurulu, KKTC Limanlar Dairesi Müdürlüğü’nün önergesi doğrultusunda, “Liman Düzenleme Yasası” kapsamında, KKTC limanlarını uluslararası 6 gemi için “Kapalı Liman” olarak ilan edilmesine ve bu gemilerin ülkemiz limanlarına girişlerinin yasaklanmasına karar verdi.

KKTC GÜVENLİĞİ İÇİN:

Limanlar Dairesi Müdürü Serdar Canaltay, 6 geminin sertifikalarında eksiklik ve yanlış beyanlar olduğu, taşıdıkları bayrak ile ilgili sertifikalarının ise gerçek dışı olduğunun tespit edildiğini, ayrıca bu gemilerin eksik personelle seyahat ettiğini, KKTC’nin güvenliği için bu gemilerin KKTC limanlarına giriş çıkışlarının yasaklandığını kaydetti.

İŞTE O GEMİLER:

M/V SOFY (Bolivya), M/V ORSA (Togo) ZENITH (Tanzanya) BURÇİN (St. Vincent) SHARK (Bolivya) EZADEEN (Siera Leone) Bakanlar Kurulu, KKTC Limanlar Dairesi Müdürlüğü’nün önergesi doğrultusunda, “Liman Düzenleme Yasası” kapsamında, KKTC limanlarını uluslararası 6 gemi için “Kapalı Liman” olarak ilan edilmesine ve bu gemilerin ülkemiz limanlarına girişlerinin, çıkışlarının yasaklanmasına karar verdi.

Limanlar Dairesi Müdürü Serdar Canaltay, yapılan araştırmalarda, söz konusu 6 geminin sertifikalarında eksiklik ve yanlış beyanlar olduğu, taşıdıkları bayrak ile ilgili sertifikalarının ise gerçekdışı olduğunun tespit edildiğini, bu sebeple bu gemilere KKTC limanlarının “Kapalı Liman” olarak ilan edildiğini kaydetti.

Yasaklı gemiler

Bakanlar Kurulu’nun kararına göre, KKTC limanlarına giriş çıkışları yasaklanan gemiler şunlar; M/V SOFY (Bolivya-IMO NO:8951437), M/V ORSA (Togo-IMO NO:7628655), M/V ZENITH (Tanzanya-IMO NO:8306395), M/V BURÇİN (St. Vincent-IMO NO:7915591), M/V SHARK (Bolivya-IMO NO: 8113205) ve M/V EZADEEN (Siera Leone-IMO NO: 6614279).

Canaltay: KKTC güvenliği için yasaklandı

Limanlar Dairesi Müdürü Serdar Canaltay, Mağusa Liman Başkanlığı tarafından yapılan araştırmada, söz konusu 6 geminin KKTC’nin güvenliği açısından riskli olduğunun tepsinin yapıldığını kaydetti.

Yapılan araştırmalar neticesinde Limanlar Dairesi Müdürlüğü’nün bu gemilere KKTC limanlarının “Kapalı Liman” olarak ilan edilmesi için Bakanlar Kurulu’na bir önerge sunduğunu anlatan Serdar Canaltay, kararla ilgili şunları söyledi: “Ülkeye giriş çıkışı yasaklanan uluslararası bu 6 geminin sertifikalarında yanlış bilgi ve istenilen sertifikalarda eksiklik olduğunu tespit ettik. Taşıdıkları bayraklarla ilgili sertifikaların ise gerçek dışı olduğunu ve bunun sürekli olduğunu tespit ettik. Bu gemilerin yine eksik personel ile seyahat ettiklerini ve bunun devamlılık arz ettiğini de tespit ettik. Bunun üzerine bu gemilere KKTC limanlarının kapatılması için Bakanlar Kurulu’na bir önerge sunduk. Bakanlar Kurulu da önergeyi değerlendirdi ve uluslararası 6 geminin KKTC’ye giriş çıkışını yasakladı.”

Yorumlar (0)
3
hafif kar yağışlı
banner102