banner246

banner176

banner242

banner191

banner148

banner179

banner248

banner145

İzmir’in 10. Yolcu Gemisi Bir Efsanenin Adıyla Geldi: ”Sait Altınordu”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ”Sait Altınordu” ismini verdiği yeni yolcu gemilerinden onuncusu için yarın Konak İskelesi’nde tören düzenlenecek.

GEMİ İNŞA 05.05.2016, 22:08 Nermin İstikbal
130
İzmir’in 10. Yolcu Gemisi Bir Efsanenin Adıyla Geldi: ”Sait Altınordu”
İzmir’in 10. Yolcu Gemisi Bir Efsanenin Adıyla Geldi: ”Sait Altınordu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ”Sait Altınordu” ismini verdiği yeni yolcu gemilerinden onuncusu için yarın Konak İskelesi’nde tören düzenlenecek.

Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı ve isimlerini İzmirlilerin belirlediği 15 yeni yolcu gemisinden 10.’sunun da yapımı tamamlanarak Körfez’e getirildi. Yalova’daki tersanede son kontrolleri yapılan gemi, Altınordu’nun efsane kaptanı Sait Altınordu adını taşıyacak. İzmir’in yeni gemisi için 13 Mayıs Cuma günü saat 11.00’de, Konak İskelesi’nde bir tören düzenlenecek. Törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yanı sıra, Altınordu camiasının sembol isimleri de katılacak.

EFSANELER ÖLÜMSÜZLEŞİYOR

Geçtiğimiz aylarda Göztepe’nin efsane kaptanı Gürsel Aksel ile Karşıyaka’nın sembol ismi (Gode) Cengiz Kocatoros’un adının verildiği gemileri hizmete alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, ulaşım filosuna kazandırdığı bu yeni gemilerin isimlerini İzmirlilerin katılımıyla gerçekleştirilen anket sonucunda belirlemişti. 500 bini aşkın oyun kullanıldığı ankette en yüksek oyu 1881-Atatürk ismi almıştı. Bugüne kadar üretilen 9 gemiyi hizmete alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu gemilere Çakabey, 9 Eylül, 1881 Atatürk, Soma 301, Dario Moreno, Attila İlhan, Foça, Cengiz Kocatoros ve Gürsel Aksel isimlerini verdi. Teslim alınan arabalı yolcu gemilerine ise yine ankette öne çıkan Hasan Tahsin ve Ahmet Piriştina isimleri verildi.

ALTINORDU EFSANESİ

Türk futbolunun gelmiş geçmiş en büyük ustalarından biri olan Sait Altınordu, 43 yaşına kadar meşin yuvarlağın peşinden koştu. Aralıksız olarak Altınordu takımında 27 yıl oynayan Sait Altınordu, bu başarıyı antrenörlük ile taçlandırdı. Kendisini kulübü ile öyle özdeşleştirdi ki, soyadını bile “Altınordu” olarak aldı. Uzun futbol hayatı boyunca, Fenerbahçe ve Galatasaray gibi büyük kulüplerin astronomik rakamlara ulaşan transfer tekliflerini kabul etmeyip geri çevirdi. Altınordulu olarak yaşadı ve Altınordulu olarak bu hayata veda etti.

Yorumlar (0)
banner255
2
parçalı bulutlu
banner102
banner85
Günün Karikatürü Tümü