banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Halep'te ateşkes süresi bitti, Esed'in bombardımanı başladı

Suriye'nin Halep kentinde iki defa uzatılan ateşkesin bitmesiyle çatışmalar ve bombardıman tekrar başladı. Kısmı ateşkesin ardından yoğun çatışmaların yaşandığı şehirde, Rus ve Esed ordusuna ait savaş uçaklarının da bombardımanının...

DÜNYA 12.05.2016, 11:05
52
Halep'te ateşkes süresi bitti, Esed'in bombardımanı başladı
Suriye'nin Halep kentinde iki defa uzatılan ateşkesin bitmesiyle çatışmalar ve bombardıman tekrar başladı. Kısmı ateşkesin ardından yoğun çatışmaların yaşandığı şehirde, Rus ve Esed ordusuna ait savaş uçaklarının da bombardımanının başladığı belirtildi.

Yerel kaynaklar ateşkes süresinin sona erdiği Halep'te Rus ve Esed yönetimine ait savaş uçaklarının, bugün sabaha doğru hava saldırıları gerçekleştirdiğini duyurdu. Rus savaş uçaklarının çatışmaların yoğun olarak yaşandığı ve daha önce çok sayıda İranlı askerin öldürüldüğü ve esir edildiği Han Tuman bölgesinin de olduğu, Halidiye, Nehr el Asel, Keferneha'ya yönelik 75 adet hava saldırısı yaptığı bildirildi.

Öte yandan Muhalif gruplardan Ceyşül el Feth Han Tuman'da devam eden şiddetli çatışmalarda, Esed ordusundan ve ona destek veren gruplardan askeri öldürdüklerini duyurdu.

Rusya Savunma Bakanlığı Humus'taki çatışmalarda iki gün önce 4 askerinin öldürüldüğünü duyurmuştu.Cihan
Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü