banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Feribotta Kamyon 'Rötarı'

156 yolcusuyla birlikte yola çıkan bir feribot,garajında bulunan bir çimento kamyonunun kayarak garaj kapılarından birisine asılı kalması nedeniyle limana geri dönmek zorunda kaldı

DIŞ BASINDAN 30.01.2009, 12:17
Feribotta Kamyon 'Rötarı'

Feribotta kamyon 'rötarı'

LONDRA - İskoçya'dan İrlanda'ya doğru 156 yolcusuyla birlikte yola çıkan bir feribot, garajında bulunan bir çimento kamyonunun kayarak garaj kapılarından birisine asılı kalması nedeniyle limana geri dönmek zorunda kaldı.

Geçtiğimiz gün Straraer limanından yola çıkan gemide, seferine başlamasından birkaç saat sonra garaj kapaklarından birisi freni boşalan kamyon nedeniyle açıldı.

Denize düşmesine ramak kala arka kapağa takılarak harç bölümü asılı şekilde kalan kamyon nedeniyle geri dönen gemi, limana da kamyonun tehlike arzetmesi nedeniyle yanaşamadı.

Gemiden sahile çıkamayan yolcular ve mürettebat, kamyonu kaldıracak uygun vincin getirilmesini beklerken gece boyunca gemide konaklamak zorunda kaldı.

Sabahın ilk ışıklarıyla limana getirilen vinç sayesinde kamyonun çekilmesinin ardından iskeleye yanaşan gemi, yolcularını boşalttıktan sonra tamir için Belfast'a gönderildi.

Yetkililer, şans eseri can kaybına neden olmayan kazanın nasıl oluştuğunu anlamak için araştırma başlatıldığını söyledi.


Yorumlar (0)
banner225
10°
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?