Filipinler Devlet Başkanı Duterte’nin sağlık durumu merak konusu

Filipinler Ulusal Polis Direktörü General Ronald dela Rosa, Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte’nin Pazartesi gününden beri ortalarda görünmemesi ve merak edilmesi üzerine yaptığı açıklamada Devlet Başkanının hasta olmadığını...

Filipinler Devlet Başkanı Duterte’nin sağlık durumu merak konusu

Filipinler Ulusal Polis Direktörü General Ronald dela Rosa, Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte’nin Pazartesi gününden beri ortalarda görünmemesi ve merak edilmesi üzerine yaptığı açıklamada Devlet Başkanının hasta olmadığını söyledi.

Hafta başından bugüne kadar kamuda görünmeyen Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte’nin hasta olduğuna dair iddiaları Filipinler Ulusal Polis Direktörü General Ronald dela Rosa yalanladı. General dela Rosa, dün gece Duterte’nin kendisiyle bir telefon görüşmesi yaptığını söyleyerek Devlet Başkanının dinlendiğini ve yakında işinin başına döneceğini sözlerine ekledi.

72 yaşındaki Duterte en son 11 Haziran’da Marawi şehrindeki çatışma ölen deniz piyadeleri için yapılan törene katılmıştı. Geçtiğimiz pazartesi günü Bağımsızlık Günü’nün Manilada’ki Rizal Park’ta yapılan 119. kutlamalarına katılmayan Duterte’nin kendini iyi hissetmediği rapor edilmişti.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176