Paranın gözünü seveyim!

Dolar milyarderi Abramovich 114 metrelik devasa yatı marinalara sığmayınca, kıyıya çıkmak için zenginlerin yatını gölgede bırakacak iki "yeni oyuncak" aldı.

Paranın gözünü seveyim!

PARANIN GÖZÜNÜ SEVEYİM

Dolar Milyarderi Roman Abramovich 114 metrelik devasa yatı bazı marinalara sığmayınca kıyıya çıkabilmek için birçok zenginin yatını gölgede bırakacak iki yeni oyuncak aldı.

Hem ziyaret hem ticaret" için Arjantin'in başkenti Buenos Aires'e giden Rus işadamı Roman Abramovich'in yatını görenler hayrete düşüyor. Dünyanın 6'ncı en büyük yatı olan Le Grand Bleu'nun dev boyutları kendisine sürekli "sorun" olan Abramovich kıyıya çıkabilmek için dev yatın içine iki yat daha koymuş. Bunlardan biri 20, diğeri ise 22 metre uzunluğunda.

14 milyar dolarlık servetiyle İngiltere'nin en zengin adamı olan Abramovich'in yatında 65 kişilik mürettebat, bir helikopter, iki helikopter pisti, deniz salyangozu yataklarını aramak için bir denizaltı ve bir de büyük akvaryum var. Abramovich'in bunun haricinde, her biri 136 milyon dolar değerinde olan iki yatı daha bulunuyor: 115 metrelik Pelorus ve 86 metrelik Ecstasea.

Kaynak: Buenos Aires Times

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190