Ukrayna Güney Harekat Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, Rus ordusunun 4 füzeyle Karadeniz'deki Odessa limanını hedef aldığı bildirildi. Açıklamada, "Düşman Kalibr seyir füzeleri ile Odessa deniz ticaret limanına saldırdı. Füzelerde 2'si hava savunma sistemleri tarafından düşürüldü, 2'si limanın altyapısına isabet etti" ifadeleri kullanıldı.

Saldırının 'kalibr' seyir füzeleriyle düzenlendiği belirtildi. Ukrayna Dışişleri Bakanlığı da saldırının ardından Türkiye ve BM'ye çağrı yaptı. Açıklamada, "Rusya'nın tahıl koridorunun güvenliği için verdiği sözlere uyduğundan emin olun" ifadeleri kullanıldı.

Rusya, Kropiv-Nitski kentini de hedef aldı. Andriy Raikovych'e göre kente 13 füze ateşlendi. Askeri havalimanı ve demiryolu altyapısı vuruldu. 3 kişi hayatını kaybetti, yaklaşık 10 kişi de yaralandı. Saldırıların ardından bölgede elektrik kesintisi yaşandı.

Rus saldırılarının hedeflerinden biri de Mikolayiv'di. Mikolayiv Valisi'ne göre kent 6 füzeyle vuruldu, bir depoda yangın çıktı, ölen ya da yaralanan olmadı.

Rusya ayrıca, Harkov ve Zaporijya'yı da hedef aldı. Harkov'da bir bina ve üniversite vuruldu, en az 1 kişi yaralandı.