banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Türk Boğazlarında Risk Yönetimi Paneli

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, İstanbul Barosu ile Türk Boğazlarında Risk Yönetimi, Kurtarma ve Enkaz konulu panel düzenleyecek.

BOĞAZLAR 19.05.2010, 16:23
1902
Türk Boğazlarında Risk Yönetimi Paneli
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, İstanbul Barosu ile Türk Boğazlarında Risk Yönetimi, Kurtarma ve Enkaz konulu panel düzenleyecek.
 

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, İstanbul Barosu ile Türk Boğazlarında Risk Yönetimi, Kurtarma ve Enkaz konulu panel düzenleyecek.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, İstanbul Barosu ile düzenleyeceği Türk Boğazlarında Risk Yönetimi, Kurtarma ve Enkaz konulu panel 26 Mayıs 2010 Çarşamba günü Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Anadolu Hisarı Eğitim Tesisleri’nde düzenlenecek.

15022

Yorumlar (6)
Ferruh Dalan 12 yıl önce
kurumlarin risk yönetimi birimleri icin gecerli bir kaygidir. iyi bir risk yönetiminin ön kosulu risk tanimlamasi ve degerlendirmesidir. riski görememek ise riskin varligindan haberdar olmamak yani risk yönetimini eksik senaryolar üzerinden olusturmaya sebep olmak demektir ki bu kurum icin hayati bir tehdit olusturur.

risk almak ise kisinin veya kurumun önceliklerinin bir yansimasidir.risk yonetimi degisik disiplinlerdeki insanlarin bir aray gelip ıcra etmesı gereken bır konudur

Nihat Koçtan 12 yıl önce
İstanbul Boğazı'ndan uğraklı ya da uğraksız geçiş yapan tüm gemilerin kılavuz kaptan almaları hususunda Trafik Kontrol Merkezince etkin bir şekilde tavsiyede bulunulması, kılavuz kaptan alınmamasının ortaya çıkaracağı olumsuz neticeler hakkında açıklama yapılması, İstanbul Boğazı'nda arızalı ya da yetersiz donanımla seyir yapan ve bunun sonucunda Boğaz'da tehlikeye neden olan gemilere uygulanacak idari yaptırımların gözden geçirilerek, gerekirse yeni yasal düzenlemeler yapılması, İstanbul Boğazı'nda karşılaşılan bu tehlikenin etkin ve sürekli bir şekilde Uluslararası Denizcilik Örgütü toplantılarında ve Dışişleri nezdinde gündeme getirilmesi, başta kılavuz kaptan alınması olmak üzere kazaları önlemeye yönelik diğer tedbirler hususunda etkin çalışmalar yürütülmesi, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünce yapılacak müdahalelere yönelik acil eylem planlarının ivedilikle gözden geçirilmesi ve gerekirse ek güvenlik önlemlerinin alınması gerektiği hususunu ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla kamuoyunun bilgisine sunarızistanbul barosu
Hamza Kaya 12 yıl önce
a- Sen bilinci: Ben bilmem sen bilirsin, ben yokum sen varsın anlayışı. Mazlum kişi.b- Ben bilinci: Ben bilirim sen bilmezsin; ben varım sen yoksun anlayışı. Zalim kişi.c- Biz bilinci: Hem ben hem sen biliriz; hem ben hem sen, biz varız. Saygılı kişi.
Nuh 12 yıl önce
artık çöp olmuş çağ"larda dünya henüz dengesini bulamamıştı. dünya henüz çok genç olduğu için kendi kendine oyunlar ederek eğleniyordu. tufancılık, göktaşı atmacılık, nesil tüketmecilik, "elma dersem çık, petrol dersem çıkma" cılık gibi oyunlarla gününü gün ediyordu.

haliyle dünya böyle eğlenirken üzerindeki canlı türleri sık sık yok olma tehlikeleriyle cebelleşiyorlardı.

üzerindeki canlılardan akıllı olanları atlantis diye bir şehir kurdular ve denizaltında yaşamlarına devam ederek dünyanın bu çocukça oyunlarından kurtuldular. aklı o kadar çalışmayanları yeni birşeyler yapmayı düşünemediler ve bıçaksırtı hayatlarına devam ettiler. aklı olan ama biraz da zevzek olanları da devasa boyutlarda nü heykeller yaptılar. fakat çok beceriksiz oldukları için yaptıkları heykeller ancak piramite benzedi.

atlantis halkından genç ve gözü pek bir müteşebbis, gelişen dünya konjontüründeki fırsatı gördü ve denizin dibinde doğmuş olmasından dolayı sahip olduğu engin denizcilik bilgisini kullanarak özel bir kurtarma şirketi kurdu.

ilk başta adi komandit olarak kurulan bu şirket kısa sürede büyük karlar yaptı. genç nuh kapasite arttırımına gitmek istedi fakat bunun için gerekli sermayeyi bulabilmek için şirketinin poseidon borsasında halka arz edilmesi gerekiyordu. atlantis kanunları uyarınca bunun için anonim şirket olmak zorunluluğu vardı. bu ufak prüz aşıldıktan sonra şirketin kağıtları borsaya çıktı ve daha ilk gününde tavan yaptı.

nuh için herşey çok iyi gidiyordu. fakat bilmediği bir şey vardı. almighty inc. yavaş yavaş hisselerini ele geçiriyordu. nuh bu operasyonu fark ettiğinde %51 hissesini kaptırmış, çoktan almighty şirketinin iştiraki haline dönüşmüştü bile.aslında galaksilerarası bu şirketin gözü poseidon borsasını ele geçirmekteydi. tabii ki bunu yapmak için en mantıklı yol atlantisin bu tek borsasında işlem gören tek şirketin hisselerini almaktan geçiyordu.

neyse. bu operasyonların sonucu atlantisin önce tamamıyla almighty şirketinin eline geçmesi ve arkasından da topyekün yok edilmesi ile sonuçlandı.

nuh ise en son kendi şirketinde bir çalışan haline gelmişti.

eğer bir gün ihtiyacınız olursa
12 yıl önce
Karsi karsiya kaldiginiz asilmasi guc problemleri mevcut dusunce yapinizla cozemezsiniz. Çunku bu problemler, mevcut dusunce yapinizin urunudurler.

ALBERT EİNSTEİN

Farkındalık terimi bağlı olduğu konumda kendini ve çevresini bilip, ortak çözümlemelerde bulunmaktır.Unutmayın!Birlikten kuvvet doğar.Türk denizciliğinin en büyük sıkıntısı beraberliktir ve birlikteliktir.Eğer Türk denizciliğini öğrencisinden,öğretim görevlilerine,kaptanlarından,armatör ve acentalara kadar ortak paydada buluşup, farkında olmak deyimiyle beraber kararlar almak denizciliğe başarı getirir.Her insan değerlidir.Hedeflere beraber yürümek, durumdan vazife çıkarmak okun hedefe ulaşmasını sağlar.Ayrılıklarda ise okun hedefinin sapması kaçınılmazdır...
İ. Taçgün 12 yıl önce
Boğazlar bölgesinde meydana gelen ciddi kazalar seyir güvenliğini ve çevreyi tehdit etmekte, can ve mal kaybına ve çevre kirliliğine, canlıların telef olmalarına neden olmaktadır. Boğazlarda emniyeti ancak kara yolundaki geliş ve gidiş güzergahları gibi ayırdığımızda (TAD) Trafik Ayrım Düzeni, seyir emniyetini ve verimi artıracak,-Deniz fenerlerini uygun yerlere koyarak,

-Işıklı şamandıraların uygun yerlere konulması,

-Kılavuzluk hizmetlerinin yönetmeliğe uygun verilmesi,

-Denizcilik yayınlarının ve hava durumunun ikazların iyi bir şekilde yayınlanması,

-Gemi rapor sisteminin ve durum raporlarının yapılması ve ses haberleşmesinin iyi ve anlaşılır bir biçimde yapılması,

Gemi Trafik Yönetim ve Bilgi sistemi (VTMIS) Uluslar arası çağdaş kuralları doğrultusunda çalışmaları devamının sağlanması.IMO Kural ve kararları ile gelişen teknoloji ürünlerinden istifade eden, gemi seyir güvenliğini sağlayacak, gemi trafik verimini artıracak ve böylelikle kaza olasılıkları önceden belirleyerek engellenmeleri sağlanacaktır.Güvenlik herkese lazımdır. Bizler bu konuda kime güvenelim? Bu şekilde kendimizi nasıl güvende hissedelim.
17
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü