Lodos, Arabalı Vapuru Sürükledi

Lapseki-Gelibolu arasında çalışan arabalı vapur, limana yanaşırken tehlike atlattı; "Ayvacık" adlı vapur gemi kaptanının başarılı manevrasıyla iskeleye yan olarak yanaştı.

Lodos, Arabalı Vapuru Sürükledi

Marmara’daki kuvvetli lodos tehlike yarattı 
 
Lapseki-Gelibolu arasında çalışan arabalı vapur, limana yanaşırken tehlike atlattı

MARMARA’DA etkili olan lodos nedeniyle, Lapseki-Gelibolu arasında çalışan arabalı vapur, limana yanaşırken tehlike atlattı. Araçlar ve yolcuları taşıyan ve Lapseki’den Gelibolu’ya gitmek üzere hareket eden, GESTAŞ AŞ’ye ait Ayvacık adlı arabalı vapur, şiddetli lodos nedeniyle iskeleye yanaşmakta güçlük yaşadı. Sahildeki lokantalara doğru bir süre sürüklenen arabalı vapur, daha sonra kaptan Selim Avcı ve gemi personelinin çabalarıyla iskeleye yan şekilde yanaştırıldı. Vapurdaki yolcular, görevlilerin de yardımıyla indirildi.

Yolcular indirildi

Gelibolu Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ile Liman Başkanı Ayhan Özdemir, olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Çanakkale ile adalar arasında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ AŞ’nin genel müdürü Hasan Yürükçü, yaptığı açıklamada, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nden bir römorkörün olay yerinde geldiğini ve vapurun çekilerek normal yanaşma haline getirilmeye çalışıldığını söyledi. Yürükçü, gemideki yolcuların indirildiğini, vapur yanaştırıldıktan sonra araçların da çıkarılabildiğini anlattı. Lapseki’den Gelibolu’ya saat 18.00’de yapılması planlanan arabalı vapur seferi, şiddetli lodos nedeniyle daha önce iptal edilmişti.
 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176