banner191

banner148

banner179

banner176

Dinar’da “Çanakkale Ruhu” konferansı düzenlendi

Afyonkarahisar Dinar Belediyesi, Türk Ocakları Dinar Şubesi ile Dinar Yazarlar ve Şairler Kültür Derneği’nin ortaklığında Çanakkale şehitlerini anma etkinlikleri kapsamında “Çanakkale Ruhu” isimli bir konferans düzenlendi.Programa Belediye...

BOĞAZLAR 16.03.2017, 16:21
Dinar’da “Çanakkale Ruhu” konferansı düzenlendi

Afyonkarahisar Dinar Belediyesi, Türk Ocakları Dinar Şubesi ile Dinar Yazarlar ve Şairler Kültür Derneği’nin ortaklığında Çanakkale şehitlerini anma etkinlikleri kapsamında “Çanakkale Ruhu” isimli bir konferans düzenlendi.

Programa Belediye Başkanı Saffet Acar, Dinar Belediyesi meclis üyeleri, AK Parti Dinar İlçe Başkanı Burhanettin Yüksel, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Mevlit Er, Büyük Birlik Partisi (BPP) İlçe Başkanı Nuri Çetin, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Hasan Ceylan, Çanakkale Gazisi Mehmet Çavuş’un yakınları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program belediye personeli Gazi Yılmaz şehitlere Kur’an-ı Kerim okuması ve dua etmesiyle başladı.

Programın açılışında konuşan Türk Ocakları Dinar Şube Başkanı Raif Öztürk, Çanakkale şehitlerini anmanın milli bir ödev olduğunu belirterek, “Türk Milletinin değerlerini sevmeyi, dertleriyle dertlenmeyi ve bu dertlerin çözümü için fikir üretmeyi ülkü edinen Türk Ocakları için Çanakkale şehitlerini anmak milli bir ödevdir. Çanakkale Ruhu konulu bir konferansı düzenlememizin iki önemli sebebi vardır. Bunlardan ilki, bizi Anadolu’da boğmak, yok etmek isteyen Emperyalist devletlerin karşısına çıkarak, onlara Çanakkale Boğazını, Gelibolu yarımadasını dar eden; bir daha köyüne, baba ocağına, yâr kucağına dönemeyen şehitlerimize vefa borcumuzu ödemeyebilmektir. İkinci sebep; dünyanın en güçlü devletleri olan İngiltere, Fransa, Rusya gibi devletlerin en güçlü silah, teçhizat ve donanmaya sahip ordularına karşı, iman dolu göğüslerini siper eden ve dünyanın en büyük destanını yazarak, Çanakkale’yi geçilmez yapan Anadolu çocuklarının ruh dünyasını tanıtmak ve yaşatmaktır” dedi.

Konuşmaların ardından etkinlik konferans konuşmacısı Fahrettin Öztürk yaklaşık bir bucuk saat süren açıklaması ve slayt gösterileriyle sona erdi.

Yorumlar (0)
22°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?