Shell Marine, Shell'in Hollanda'daki elektrik inovasyon merkezi olan Energy Transition Campus Amsterdam'da (ETCA) akülü elektrikli gemi ve kamyon şarjı için yeni bir hızlı şarj merkezi açtı. 

İlk kurulum, çatıya monte edilmiş 3.600 güneş panelinden oluşan yerel bir mikro şebekeden yararlanıyor ve 0,5 ila 5,0 megawatt-saatlik bir pil bankasını iki saat kadar kısa bir sürede şarj edebiliyor. Megawatt şarj kabiliyetine sahip (randevulu) uyumlu gemilere hizmet vermeye hazır.

Shell Marine Başkanı Melissa Williams yaptığı açıklamada, "Bu çözümün, tedarik zinciri boyunca lojistik işlerini kontrol eden ve işleten ve genellikle hem deniz hem de kara tarafında hizmet veren tesislere sahip nakliye şirketleri için yararlı olacağına inanıyoruz" dedi. 

Western Bulk, modern ultramax'ın satışından 4,5 milyon dolar kazandı Western Bulk, modern ultramax'ın satışından 4,5 milyon dolar kazandı

Elektrikli inovasyon için bir merkez olan ECTA tesisi, EV şarj cihazları ve hidrojen elektrolizörü gibi çok çeşitli yenilenebilir altyapıyı barındırıyor.

Editör: Nermin İstikbal