banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Stark adlı gemide bulunan Kaptan dahil 6 kişinin Libya'ya tutuklu olduğu iddiası

Kardeşinin bir gemide çalışırken Libya'da tutuklandığını iddia eden bir okurumuz  denizhaber.com'a aşağıdaki mektubu gönderdi.

SERBEST KÜRSÜ 13.07.2018, 21:22 Nermin İstikbal
960
Stark adlı gemide bulunan Kaptan dahil 6 kişinin Libya'ya tutuklu olduğu iddiası

Kardeşinin bir gemide çalışırken Libya'da tutuklandığını iddia eden bir okurumuz  denizhaber.com'a aşağıdaki mektubu gönderdi.

Merhabalar

Kardeşim  Ümit Aygün gemici olup gemi işi ile uğraşmaktadır. Yaklaşık 1,5 yıl kadar öncesinde Malta ülkesine çalışma amacıyla İstanbuldan gitmiştir. İşi ile ilgili olarak bilgim, (kendisinden edindiğim kadarıyla) Maltada yabancı bir şirket ile çalıştığını, geminin Stark isimli bir gemi olduğunu ve bu gemi ile Malta Libya arası belli aralıklarla gidip gelmek suretiyle Petrol taşımacılığı yaptıklarını kardeşimden öğrendim. 2017’nin mayıs ayında kardeşimden 20 günü aşkın hiç bir haber alamadım. 20 günün sonunda Libya ülkesine ait bir telefon numarası tarafından arandığımda karşıdaki kişinin kardeşim Ümit olduğunu, kendisinin ve çalışmakta olduğu Stark adlı gemide bulunan Kaptan dahil toplamda 6 kişinin Libya hükümeti tarafından, geminin sınır ihalali sebebiyle alıkonulduğunu ve geminin de limanda bağlandığını kendilerinin de Tripoli bölgesinde Dacura denen bir nezarethane de olduklarını söyledi. Bununla ilgili Şirket yetkililerine ulaşmaya çalışsamda, şirketin başka bir ülke sınırları içerisinde ofislerinin olduğunu ve bu nedenle ilgili kişilere ulaşarak detaylı bilgi alamadım. Nezarette kardeşim ve diğer kişilere, çalışmış oldukları şirket tarafından avukat görevlendirildiği ve en kısa zaman içerisinde çıkarılacakları söylenerek başka bir kuruma başvuru yapmalarına ve tedirgin olmalarına gerek olmadığı söylensede aradan geçen bunca zaman içerisinde bir kaç kere mahkemeye çıkarılmış olsalarda karar niteliğinide hiçbir gelişme yaşanmamıştır. Ayrıca şirket tarafınanda iletişim kurmaları ve ailelerine haber verebilmeleri adına +218-92- 7587906 numaralı telefon kişilere tahsis edilmeştir. Bu numara üzerinden kardeşim ile haberleşmeye çalışıyoruz. Bunca geçen zamana diliminde neden hala serbest bırakılmadıkları yada tam anlamıyla suçlarının ne olduğu bilgisi sağlıklı bir şekilde bizlere ulaşmamıştır. Kardeşimin ve diğer kişilerin belli olmayan konu sebebiyle özgürlüklerinin uzun zamandır kısıtlanmakta olduğunu ve can güvenliklerinden de endişe duyuyoruz konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyoruz.

Yorumlar (1)
yaman 4 yıl önce
Allah yardımcıları olsun sürekli giden ve ticaret yapan bir gemiyi bile tutuklaya biliyorlar. Uluslararası sularını ihlal sebebi ile libya sahillerinden geçerken en az 40 nm birakmak lazım ... !
26
az bulutlu
banner260
banner102
banner85
Namaz Vakti 09 Ağustos 2022
İmsak 04:20
Güneş 06:01
Öğle 13:15
İkindi 17:06
Akşam 20:19
Yatsı 21:52
Günün Karikatürü Tümü