banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

"Yönergenin geleceği meçhul"

AB Parlamentosunda Çarşamba günü yapılacak “Liman Hizmetleri Direktifi taslağı” oylaması öncesi tartışmalar yoğunlaştı.

IMO ve AB HABERLERİ 16.01.2006, 15:16

ESPO: "AB LİMANLAR YÖNERGESİNİN GELECEÐİ YOKTUR"

AB Parlamentosunda Çarşamba günü yapılacak “Liman Hizmetleri Direktifi taslağı” oylaması öncesi tartışmalar  yoğunlaştı.

Avrupa Liman Endüstrisi Kurumu ESPO; bir açıklama yaparak “Taslak Yönergenin mevcut haliyle kabul edilmesi halinde yarardan çok zarar getireceğini” savundu.

Lloyd’s List gazetesinde bugün yer alan Justin Stares imzalı habere göre; ESPO Başkanı Giuliano Gallanti; bir açıklama yaparak Parlamentonun ulaştırma komitesinde Kasım ayında yapılan oylamanın neden olduğu karışıklığın “Ters yönde etki yapacak bir hukuksal aracın” ortaya çıkmasına neden olabileceğini savundu.

Komite, yaptığı değişiklikjlerin kabulü için yapılan oylamada önce değişiklikleri kabul etmiş, daha sonra ise değişiklik yapılmış Yönerge taslağını bütünüyle reddederek metni hiçbir değişiklik yapılmadan Parlamento Genel Kuruluna göndermişti.  ESPO; genel kurul düzeyinde değişikliklerin kabuü güç olacağından taslak metnin bütünüyle geri çekilmesi gerektiğini savunuyor.

Gallanti; “Ulaştırma Komitesindeki oylama önemli bir gösterge. 22 Kasımdaki bu oylama gösterdi ki Yönerge için istikrarlı bir siyasi destek yok” diyor. Gallanti; şöyle devam ediyor: “Uygunsuz ve ters etki yaratacak bir hukuksal aracın ortaya çıkması riski çok yüksek. Biz bu Yönerge taslağının artık bir geleceğinin olacağını düşünmüyoruz”

DenizHaber.Com

Yorumlar (0)
banner225
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?