banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Yeni Hafta Yağışla Başladı

Bugün İstanbul ve İzmir'de kuvvetli yağış bekleniyor. Çarşamba gününden itibaren soğuklar yeniden etkili olmaya başlayacak.

GUNDEM 01.02.2010, 15:33
1852
Yeni Hafta Yağışla Başladı

Yeni Hafta Yağışla Başladı

Türkiye haftaya yağışla giriyor. Ülkenin batısı yeni bir yağışın etkisine giriyor.

Özellikle bugün (01.02.2010) İstanbul ve İzmir’de kuvvetli yağmur bekleniyor. Salı günü ise yağışlar ülkenin büyük bir kısmında etkili olacak.

Çarşamba gününden itibaren de sıcaklıklar hissedilebilir derecede azalacak, bir çok bölgede kar yağışı görülecek.

Üç günlük hava tahmini için meteroloji uzmanı Kerim Sarıgül lodosa dikkat çekiyor.

Meteoroloji uzmanı Kerim Sarıgül, "Bu akşam ve gece saatlerinde Marmara, Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu’nun batısında lodos kuvvetli şekilde esecek. Saatteki hızı 40-50 kilometreyi bulacak. Soba ve doğalgaz aehirlenmelerine karşı dikkat etmek gerekiyor" şeklinde uyarıda bulundu.

Yeni bir yağış dalgasının gelmekte olduğunu, haftanın ilk günü özellikle İstanbul ve İzmir’de kuvvetli sağanak yağış beklendiğini belirten Kerim Sarıgül, "Pazartesi günü İstanbul ve İzmir için kuvvetli bir sağanak yağış beklentimiz var, Marmara’nın büyük bölümünde, Kuzey Ege’de pazartesi günü itibarı ile yağışlar kuvvetli olacak" yorumunu yaptı.

Salı günü ise mevsim normali üzerinde seyreden sıcaklılar azalacak yağışlar iç bölgelere doğru hareket edecek.

Sarıgül, "Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve batısı, Batı ve Orta Karadeniz bölgelerinde yağışlar görüyoruz." dedi.

Çarşamba günü ise sıcaklılar hissedilebilir derecede düşeğini, bazı bölgelerde sıcaklıklarda 8 ila 10 dereceye varan azalışlar olacağını, yurdun büyük bir bölümünde kar yağışı görüleceğini belirten Meteoroloji Uzmanı Sarıgül şunları söyledi:

"İstanbul’da çarşamba günü aralıklarla kar görülecek. Yağışlar daha ziyada Akdeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, Güney Doğu Anadoluda yağmur ve sağanak, iç kesimlerin tamamında kar yağışı görülecek."

Yorumlar (0)
22
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü