banner191

banner148

banner179

banner176

Varlık Barışına Para Yağıyor

13 Ekim'de çıkan yasa ile ekonomiye kazandırılan para 5 milyar doları buldu.Fırsatı kaçırmak istemeyenler için son gün ise 2 Mart.

GUNDEM 25.02.2009, 00:36
Varlık Barışına Para Yağıyor

Varlık Barışına Para Yağıyor

Varlık Barışı yüzleri güldürdü. Yurtdışından ve yastık altından Türkiye ekonomisine para yağdı. Ekonomiye kazandırılan miktar 5 milyar doları buldu. Paraların kayıt altına alınması için artık son hafta. Fırsatı kaçırmak istemeyenler için son gün ise 2 Mart...

Küresel kriz başladı, Ekonomi Yönetimi önlemlerini artırdı. Bunlardan biri de yurtdışındaki ve yastık altındaki paraların ekonomiye kazandırılmasıydı. Hükümet bu amaçla varlık barışı yasasını 13 Ekim 2008'de çıkardı.

Yasa, yurtdışından parasını getirene yüzde 2, yurtiçinden getirene ise yüzde 5 vergi öngörüyordu. Üstelik paranın kaynağı araştırılmayacaktı. Aradan 4 ay geçti. Hükümetin attığı bu adıma vatandaşların karşılığı olumlu oldu.

Türkiye ekonomisi varlık barışı yasasıyla birlikte şu ana kadar 5 milyar dolara yakın para ekonomiye kazandırıldı. Varlık barışında artık son hafta. Bir hafta içerisinde 5 milyar doların da üzerine çıkılacağı tahmin ediliyor.

Yasadan faydalanmak isteyenler için son gün 2 Mart. Maliye süreyi uzatmayı ise düşünmüyor.

Yorumlar (0)
17°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?