banner191

banner148

banner179

banner176

Uludağ'a İlk Kar Yağdı

Uludağ Meteoroloji İstasyonu yetkilileri, kar yağışının aralıklarla sabaha kadar devam ettiğini, bu sabah yapılan ölçümlerde oteller bölgesindeki kar kalınlığının.

GUNDEM 01.11.2009, 14:42
Uludağ'a İlk Kar Yağdı

Uludağ'a İlk Kar Yağdı 

Kış turizminin en önemli merkezlerinden Uludağ’da mevsimin ilk karı dün akşamdan itibaren yağmaya başladı. Kar kalınlığı Oteller Bölgesi'nde 28 santimetreye ulaştı.

Uludağ Meteoroloji İstasyonu yetkilileri, kar yağışının aralıklarla sabaha kadar devam ettiğini, bu sabah yapılan ölçümlerde oteller bölgesindeki kar kalınlığının 28 santimetreye ulaştığını açıkladı. Hava sıcaklığının sıfırın altında 2 dereceye görüş uzaklığının ise 100 metreye düştüğü Uludağ'da kar yağışının bugün akşama kadar devam edeceği, yağışın yarın yağmura dönüşeceği bildirildi.

Kar yağışı nedeniyle sabah saatlerinde Kirazlıyayla’dan Oteller bölgesine kadar olan bölgede yolun ulaşıma kapanmaması için Karayolları ekiplerince kar mücadelesine başlandı. Uludağ’da kar yağışıyla birlikte otelcilerin de yüzü güldü. Yeni sezon hazırlıkları yapan işletmelerin kar kalınlığının istenilen seviyede olması halinde Kurban Bayramı’nda sezonu açacakları belirtildi.

Yorumlar (0)
20°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?