Türkiye'nin Arabuluculuğuna Veto

İsrail Dışişleri Bakanı, Suriye ile müzakerelerde Türkiye'nin arabuluculuğunun dışişleri bakanı olarak kaldığı sürece mümkün olamayacağını söyledi.

Türkiye'nin Arabuluculuğuna Veto

Türkiye'nin Arabuluculuğuna Veto

İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, dışişleri bakanı olarak kaldığı sürece Suriye ile müzakerelerde Türkiye'nin arabuluculuğunun mümkün olamayacağını söyledi.

Liberman Kudüs'te yaptığı konuşmada, İsrail ile Suriye arasındaki barış müzakerelerinde, hükümetteki kimi arkadaşlarının tersi yöndeki girişimlerine karşın, Türkiye'nin arabuluculuğuna yer olmadığını bildirdi.

Savunma Bakanı Ehud Barak ile İsrail Sanayi Ticaret ve Çalışma Bakanı Binyamin Ben Eliezer'i bu konuda eleştiren Liberman, onlara, ''Unutun gitsin'' diye seslendi ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İsrail hakkındaki sözlerinden sonra Türkiye'nin arabuluculuğunda mutabık olmalarının mümkün olmayacağını kaydetti.

Liberman, ''Ben dışişleri bakanı olarak kaldığım ve "İsrail Evimiz" Partisi de hükümette olduğu sürece Türkiye'nin arabuluculuğu olmayacaktır'' dedi.

İsrailli Bakan, "Şam'ın görüşmek istemesi durumunda bunun ne gizli diplomatik yollarla ne de arabulucular veya arabuluculuk yoluyla değil, ancak doğrudan müzakerelerle mümkün olacağını" kaydetti.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176