banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Türkiye Balans Ayarına Giriyor

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kendisine yönelik suikast-takip iddialarıyla ilgili sert konuştu.

GUNDEM 30.01.2010, 16:38
1817
Türkiye Balans Ayarına Giriyor

Türkiye Balans Ayarına Giriyor

Manisa’nın Akhisar ilçesinde temaslarda bulunan Arınç, üç askerin kendisini takip ettiği iddiasıyla başlayan ve Genulkurmay karargâhındaki kozmik odanın bir hâkim tarafından aranmasına neden olan soruşturmayla ilgili şunları söyledi:
“Herhalde birilerinin aklından ne geçirdiğini sekiz yıllık süre içinde AK Partiyi geriletmek için şeytanın bile aklına gelmeyecek ne herzeler yediğini hepimiz görüyoruz. Siyaset artık eski siyaset değil. Türkiye’de her şey değişiyor demokrasiye göre bir balans ayarına giriyor. Millet iradesinin önüne engel koymak isteyenlere ‘hadi oradan senin dönemin bitti artık yeni Türkiye var’ diyoruz” Darbe iddialarına da değinen Arınç, “Bazıları gece yarısı bazıları gündüzleri aba altından sopa göstermekle bugüne kadar geldik. Türkiye’de bir vesayet rejimi vardı. Birileri ‘höt’ dediği zaman bırakıp kaçanların, millet iradesini sokağın ortasında bırakanların Türkiye’sindeydik” dedi.

Yorumlar (2)
tamer cicekdiken 12 yıl önce
her nedense bu terminolojiyi demokrasiden uzaklaştığımız dönemlerde, çeşitli ağızlardan duymaya alıştık.daha önce sincan'dan tankları geçirenlerin ağzından duyduk şimdide arınç'tan. tabi türkiye'nin bugün geçtiği süreçtede bu lafları duymak çok manidar. eğer gerçekten demokrasi istiyorsak hem sivil hem askeri darbelere karşı duracağız. ben yaptım oldu mantığı ile baskıcı, uzlaşmadan uzak yönetimlere, biat kültürü ile yetişmiş ve eleştiriye tahammülü olmayan, yöneticilerine karşı duracağız. o zaman özlediğimiz gerçek türkiye'ye kavuşacağız. aksi takdirde rövanş almak türkiye sathına yayılmış bir kan davasına dönüşecek ve canlar yanmaya devam edecek ve.... BİZ ASLA MUASSIR MEDENİYETLER DÜZEYİNE ULAŞAMAYACAĞIZ.
muhasır medeniyet 12 yıl önce
mahvettiniz bu ülkeyi de bu ülkenin vatandaşlarını da.yazık yazık...seçimler olana kadar bir iç savaş çıkmasa bari...
17
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü