'Rizeliler Kolay Kavga Ediyor'

Rize İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, ''Rizeli vatandaşlarımız, 'neden yan baktın, niye güldün' gibi nedenlerden dolayı kavga ediyor'' dedi.

'Rizeliler Kolay Kavga Ediyor'

'Rizeliler Kolay Kavga Ediyor'

Rize İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, küçük suçların dışında, Rize'de halkın can ve mal güvenliğini tehdit edecek suçlar işlenmediğini söyledi.

Bunun yanında 2009 yılının ilk altı aylık bölümünde mala ve şahsa karşı işlenin suçlarda artış olduğunu ifade eden Demirtaş, şunları kaydetti:
''Rize'de şahsa karşı işlenen suçlarda artış söz konusu. Bu suçların nedenleri ise fıkra konusu olacak cinsten. Kavga eden kişilerin ifadeleri alındığında, çıkan kavgalara neden olarak gösterilen konular fındık kabuğunu doldurmayacak cinsten. Rizeli vatandaşlarımız, 'neden yan baktın, neden güldün' gibi nedenlerden dolayı kavga ediyor. İfade tutanaklarına da aynen böyle giriyor. İlimizde şahsa karşı işlenen suçlarda faillerin kimlik tespitinde zorluk çekilmiyor. Şahsa karşı işlenen suçlarda tarafların yüzde 90'ı birbirini tanıyor.''

Demirtaş, halkın mal ve can güvenliğini tehdit eden suçlarda Rize'nin Türkiye ortalamasının altında olduğunu belirterek, ''2009 yılı içerisinde polisin sorumluluk alanında iki cinayet işlendi. Bu iki olayda polisiye tedbirlerle önlenemeyecek olaylardı. Geçtiğimiz yıl ise ilk altı ayda 5 cinayet işlenmişti. Polis mıntıkasında faili meçhul olay yok. Faili firarda olan bazı silahlı olaylar var. Bunların da bir an önce çözüme kavuşması için elimizden geleni yapıyoruz'' diye konuştu. (aa)

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail Baş
İsmail Baş - 10 yıl Önce

bir hayata bakış tarzı.

anlayış ve felsefede özgünlük.

yaşam biçimi.

fıkraların baş kahramanı olma durumu.

ya da hayatı hep fıkra gibi yaşama dumuru.

gerçek anlamıyla "güzel insanlar".

iyi ki varlar..

T.HAYDAR AYDOGDU
T.HAYDAR AYDOGDU - 10 yıl Önce

HAKSIZLIGA TAHAMUL EDEMEYİZDE ONDANDIR.

haalil kızmaz
haalil kızmaz - 10 yıl Önce

İşte böylede bir açıklaması var;Haksızlığa tahammül edemiyoruzda ondan..:))))))))))

Oda Olur
Oda Olur - 10 yıl Önce

http://www.rizedeyiz.com/rize/rizeli/istanbul'a üniversite okumak için gittiğimde ilk yıl bir süre çalışmam icabetti. bir süre bulabildiğim ilk iş olan su arıtma cihazı satışı işinde pazarlamacı olarak çalıştım. satış için insanların evlerine evinizde suyunuzu tahlil yapacağız ayağı ile içeri girip vatandaşa su hakkında 45 dakika brifing verip kendi cihazımızı satıyorduk. sözü verilen tahlil ise toplam 7-8 dakikalık bir işti. tabii ki vatandaşın cihaza ihtiyacı olduğuna kanaat getirmesi için de bir dizi açıklama yapılıyordu önceden.açıklama kabaca ve hızlıca şu şekilde: çeşme suyunda klor var. klor mikropları öldürüyor ama suyun tadını kötüleştiriyor. suyun hem tadını kötüleştiren hem de sağlıksız kılan bir diğer şey de kireç. bu yüzden çeşme suyunu içen pek yok. onun yerine insanlar istasyonlardan su alıp, plastik bidonlarda saklıyor. o sularda da klor olmadığı için tadı iyi fakat plastik bidonlarda beklediği için mikrop üretiyor. üstelik (tahlilde de görülüyor ki) kireç bu sularda da var. bu durumda öneri, mikrop riskine girmemek ve suyun tadını güzelleşitirmek için musluğa cihazı takıp suyu arıtmak ve anında kullanmak.sanırım gittiğim evlerin aşağı yukarı yarısı rizeli vatandaşlarımızın evleriydi ve bu evlerinde en az yüzde doksanında şu soru ile karşılaştım: "tamam da bu alet mikrobu nasıl öldürüyor?"durumu çözemiyordum bir türlü. bu işlerin nasıl olduğunu anlamak için bir şeyler yapmaya çalıştım. satış personelimiz içinde rizeli arkadaşlar vardı. onların nasıl satış yaptıklarını izlemeye gittim. eleman yapması öğütlenen şeylerin neredeyse hiç birini yapmıyor "hemşerim al bu aleti, iyidir, daa." diyor. hemşehrisi de bir iki naz ettikten sonra alıyor!rizeli'lerin yoğun olduğu yerlerde satışlarımız devam edince, pazarlamacılıktaki geleceğim bir kaç ay sürebildi ama bana rizeli kavramını gözlemleme imkanı verdi. mutluyum umutluyum.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176