banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Piyasalar Yorgun mu Düştü

CNBC.com'da yer alan "Ralli sadece bir rüya mıydı?" başlıklı haberde, son bir ay içerisinde Dow Jones endeksinin neredeyse

GUNDEM 29.08.2009, 09:43
Piyasalar Yorgun mu Düştü

Piyasalar yorgun mu düştü?

Yatırımcılar bir düzeltmenin çok yakın olduğunu düşünüyor ve büyük çoğunluk keskin bir düşüş bekliyor.

Borsalarda yükselişler devam ederken, piyasalardaki rallinin sürekliliği sorgulanıyor.

CNBC.com'da yer alan "Ralli sadece bir rüya mıydı?" başlıklı haberde, son bir ay içerisinde Dow Jones endeksinin neredeyse 500 puan yükseldiği ve 8 gündür üstüste günü kazançla kapattığı ifade ediliyor.

Haberde,, "Yatırımcılar bir düzeltmenin çok yakın olduğunu düşünüyor ve büyük çoğunluk keskin bir düşüş bekliyor" ifadesine yer veriliyor.

Wall Street'i rahatsız eden 3 ana neden şu şekilde sıralanıyor:

Piyasadaki hacim oldukça düşük. Wall Street'te el değiştiren kağıtlar büyük oyunculara değil, Citi, Fannie ve Freddie gibi yedek oyunculara ait.

Gelen son konut verileri olumlu ancak temeli oldukça zayıf. Geniş hükümet desteği konut fiyatlarının yapay olarak yükselmesine neden oluyor.

Çin, hammade ihtiyacı artmadığı halde iyi veriler açıklayarak ekonomisini pompalıyor olabilir.
 

CNBC danışmanlarından Bob Pisani,, "Piyasalar oldukça sığ sularda hareket ediyor ve şu anda önümüzdeki döneme dair bir tahminde bulunmak hiç de akılcı bir yaklaşım olmaz" diyor.

Marketwatch'ta yer alan bir habverde ise, Wall Street'in son günlerde gelen olumlu verilere tepki vermemesine değiniliyor.

Haberde,, "Wall Street artık konut verileri yada diğer olumlu verileri bir kenara bıraktı ve petrolün seyrini takip ediyor" yorumu yapılıyor.

LPL Finansal Hizmetler Analisti Jeff Kleintop, "Piyasalar artık yorgun düştü ve ekonomik toparlanmayı önemli ölçüde fiyatladı. Bu yüzden de gelen yeni olumlu veriler piyasayı eskisi kadar yukarıya taşımıyor. Yatırımcılar uzun soluklu bir koşunun ardından bir durum değerlendirmesi yapmak istiyor" dedi.

Yorumlar (0)
kapalı
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?