banner191

banner148

banner179

banner176

Mitchell: Türkiye'den Liderlik Bekliyoruz

ABD Başkanı Obama’nın Özel Temsilcisi Mitchell, Türkiye’nin Ortadoğu barışı için gösterdiği çabalar nedeniyle Obama’nın “müteşekkir” olduğunu söyledi.

GUNDEM 26.02.2009, 14:40
Mitchell: Türkiye'den Liderlik Bekliyoruz

Mitchell: Türkiye'den Liderlik Bekliyoruz

ABD Başkanı Barack Obama’nın Ortadoğu Özel Temsilcisi George Mitchell, Ankara’daki temaslarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kendisine gösterilen misafirperverlik ve tavsiyeler için teşekkür eden Ortadoğu Özel Temsilcisi Mitchell, Türkiye’nin Ortadoğu barışının sağlanması konusunda önemli bir güç olduğunu söyledi.

Türkiye’nin ABD’nin önemli bir müttefiki olduğunun altını çizen George Mitchell, “İsrail’le önemli ilişkilere sahip Türkiye, kapsamlı bir diyologda etkin bir rol oynayabilir” dedi.

Başkan Obama’nın Türkiye’nin kapsamlı barış ve iki devletli bir çözüm için müteşekkir olduğun belirten Mitchell, “Ortadoğu’da barışın sağlanması için Türkiye’den liderlik bekliyoruz” diye konuştu.

Mitchell, ABD Başkanı Obama’nın “Türkiye’nin Ortadoğu’da kapsamlı barışın sağlanması ve iki devletli bir çözüm için gösteriği çabalar için meteşekkir olduğunu” kaydetti.

Özel Temsilci Mitchell, Türkiye’nin Mısır’ın Şarm El Şeyh kentinde Gazze’nin yeniden yapılandırılması için düzenlenecek toplantıya katılacak olmasından memnuniyet duyduklarını söyledi.

Mitchell, Başbakan Erdoğan’la yaptığı görüşmede “Bölgedeki tüm hakların refahı için birlikte çalışmalıyız” dediğini de aktardı.

Yorumlar (0)
16°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?