Dünya Bankası'ndan Uyarı

Dünya Bankası Başkanı Zoellick: "Ekonominin toparlanmaması durumunda 2009 dünya açısından çok tehlikeli bir yıl olacak."

Dünya Bankası'ndan Uyarı

Dünya Bankası'ndan Uyarı

Dünya Bankası Başkanı, ekonomik krize ilişkin önemli uyarılarda bulundu. Robert Zoellick, nisan başında yapılacak G-20 zirvesine yönelik mesajında, ekonominin toparlanamaması durumunda 2009'un dünya açısından çok tehlikeli bir yıl olacağını söyledi.

Zoellick, dünya ekonomisinin bu yıl yüzde 1 ila 2 oranında küçüleceğini ve güçlüklerin önümüzdeki yıl da süreceğini belirtti. Dünya Bankası Başkanı Zoellick, korumacılığın önlenmesi ve G-20 ülkelerinin Uluslararası Para Fonu IMF'nin kaynaklarının artırılmasını desteklemesi gerektiğini bildirdi.

Öte yandan İngiltere Dışişleri Bakanlığının, G-20 Zirvesine katılacak ülkeleri iki ayrı ligde değerlendirmeye tabi tuttuğu öne sürüldü. Financial Times gazetesinin ele geçirdiği belgeye göre, Amerika, Almanya ve Çin'in de yer aldığı 11 ülke "yüksek öncelikli birinci lig ülkeler" olarak sıralanıyor.

Türkiye, Rusya ve Meksika gibi ülkelerin bulunduğu diğer 9 ülkeyi ise "ikinci ligde değerlendirilecek ülkeler" olarak sınıflandırdı.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176