banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Başbuğ Hakkında Suç Duyurusu

Org. Başbuğ hakkında kamu davası açılması ile ilgili suç duyurusunda bulunuldu.

GUNDEM 09.07.2010, 12:26
2112
Başbuğ Hakkında Suç Duyurusu

Başbuğ Hakkında Suç Duyurusu

Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Kayseri eski Jandarma Alay Komutanı Albay Cemal Temizöz davasındaki mağdur avukatı Tahir Elçi, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Başbuğ hakkında hazırladığı suç duyurusu dilekçesini Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına verdi.

Genelkurmay Başkanlığı Askeri Savcılığına gönderilmek üzere Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına verilen suç duyurusunda; "Halen Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesinde sanık Albay Cemal Temizöz ve diğerleri hakkında görülmekte olan davayla ilgili kamusal yetki, güç ve nüfuzunu kullanarak yayın yoluyla sanıklardan Cemal Temizöz lehine yargı görevini yapan savcı ve yargıçlar üzerinde baskı kurarak onları etkilemeye teşebbüs eden şüpheli İlker Başbuğ hakkında gerekli soruşturma işlemlerinin yapılarak kamu davası açılmasını talep ediyoruz" denildi.

Orgeneral İlker Başbuğ bir süre önce yaptığı açıklamada, "Terörle mücadelede görev yapmış, canını feda etmekten kaçınmamış, subayın, generalin, astsubayın haksız yere suçlanmaları beni çok rahatsız etti. Bir terör örgütüne üye olmakla suçlanıyorlar. Albay Cemal Temizöz, buna bir örnek" demişti.

Yorumlar (0)
29
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü