Bahçeli'den Teşkilatlarına Genelge

MHP'nin ve mensuplarının üstlendiği ''milli sorumluluğun'' öneminin daha da arttığını ifade eden Devlet Bahçeli genelgede, şunları kaydetti:

Bahçeli'den Teşkilatlarına Genelge

Bahçeli'den Teşkilatlarına Genelge
 
ANKARA - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''milliyetçi hareket mensuplarına yönelik tahrik arayışlarının başlatılacağına dair işaretler alındığını'' savunarak, parti teşkilatlarından tahriklere dikkat edilmesini, gerilim, tartışma ve çatışmadan kaçınılmasını istedi.  
MHP'den yapılan yazılı açıklamada, Bahçeli'nin parti teşkilatlarına genelge gönderdiği bildirildi.
 
Bahçeli genelgede, içinde bulunulan dönemde MHP'nin ve mensuplarının üstlendiği ''milli sorumluluğun'' öneminin daha da arttığını ifade etti.

Devlet Bahçeli genelgede, şunları kaydetti:

''AKP hükümetlerinin çatışmacı ve ayırımcı anlayışı toplumda gerilim ve öfkeyi yükseltmiş, küçük bir kıvılcımın büyük patlamalara neden olacağı bir toplumsal hassasiyet ortamı doğmuştur.

İyi şeyler olacağı müjdesiyle kafası karıştırılmak istenen milletimizin PKK teröristlerine yapılan karşılama törenlerine yönelik haklı tepkileri, ortamı tahriklere açık hale getirmiştir.

Bizim aylardır yaptığımız uyarılarımızın toplumda kabul görülmeye başlamış olması memnuniyet verici olsa da bu acı gerçeklerin neden olduğu kırılgan ve hassas toplumsal yapı her an patlamak üzere yoğun bir gerilim de biriktirmiştir.

Hükümetin, İmralı ile işbirliği yaparak içeriğini açıklamaktan ısrarla kaçındığı 'PKK Açılımı'na karşı partimizin özellikle yaz başından bugüne kadar verdiği yoğun mücadele, milletimizin takdirini kazanmış ve öngörülerimizdeki haklılığı ortaya çıkarmıştır.

Bu haklılık, akıl, sabır, dikkat ve titiz analizlerin neticesinde oluşmuş, hükümetin bütün propaganda kanallarını kullanmasına ve işbirlikçi 'kötü adamları' devreye sokmasına rağmen gerçekleşmiş ve başarılmıştır.

Toplumca kabul gören bu tavırlarımızın ve duruşumuzun devamı hem partimizin yükselişi için hem de milletimizin geleceği için son derece önemli hale gelmiştir.''

10 MADDEDE DİKKAT VE RİAYET EDİLECEKLER

''Uyanan milletin şehit ve gazilere sahip çıkarak gösterdikleri öfke ve tepkinin, şimdilik geri adım atan hükümeti, yıkım niyetinden vazgeçirdiğini söylemenin mümkün olmadığını'' ileri süren Bahçeli, Türkiye'yi, ''çözülmeye sürükleyen aktörlerin, kısa bir moladan ve durum değerlendirmesinden sonra yeni oyun ve tuzaklar eşliğinde ortaya çıkacaklarının'' beklenmesi gerektiğini savundu.

''Milliyetçi hareket mensuplarına yönelik tahrik arayışlarının başlatılacağına dair işaretler alındığını'' öne süren Bahçeli, genelgede, ''Yıllar içinde sabır ve özenle ulaştığımız teveccühün ve ilerlediğimiz iktidar yolunun, doğru zannedilen masum fakat yanlış adımlarla heba olmasına izin verilmesi mümkün değildir'' görüşüne yer verdi.

Geçmiş yıllarda milliyetçiler ve ülkücülerin, ''çıkartılmak istenen kavgaların tarafı olmadığını, karanlık sokaklardan uzak durarak ülkeyi küresel senaryolardan koruduğunu'' ifade eden Bahçeli, parti teşkilatlarının dikkat ve riayet etmeleri gereken hususları şöyle sıraladı:
''-Toplumun her kesimini derinden etkileyeceği anlaşılan önümüzdeki süreçte AKP ve işbirlikçilerinin hazırladıkları muhtemel tuzaklara karşı uyanık olunacaktır.

-Milliyetçi, hareket, ocak, ülkü, hilal gibi partimizin sembollerini çağrıştıran, istismar eden veya kullanan bizim dışımızdaki yabancı dernek, parti, kurum gibi oluşumlardan uzak durulacak, bu gruplarla bağımızın olmadığı kamuoyuna anlatılacaktır.

-Dengeli ve sabırla oluşturulan güveni sarsmak ve siyasetimizi yalnızlaştırmak için yapılacak tahriklere dikkat edilecek, bu hassas ortamda gerilim, tartışma ve çatışmadan mutlaka kaçınılacaktır.

-Partimize doğrudan nüfuz edemeyen odakların, eski ülkücü veya eski MHP'li sıfatı ile bilinen şahıslar üzerinden makale, toplantı, söyleşi gibi faaliyetlerle tabanımızı yönlendirme, duruşumuzu sorgulatma arayışlarına karşı uyanık olunacak, bunların gerçek yüzleri ve maksatları konusunda partililer uyarılacaktır.

-Partimizin düzenlediği toplantı ve kararlaştırılmış kampanyalarının haricinde münferiden hareket ve tepki gösterilmeyecektir.

-Genel Merkezin belirlediği işaret, slogan, marş, sembol ve kavramlar dışında materyal kullanılmayacak, tanıtım disiplinine riayet edilecektir.

-Demokrasi dışı odakların siyasete müdahaleye davet eden çağrılarına dikkat edilecek, partililerimiz ve aziz milletimizin bu konuda bilgilenmesi sağlanacaktır.

-Milletimizin gönlünde yükselen partimizi gözden düşürmeye, milliyetçilere yönelik korku ve kaygılar uyandırmaya dönük girişimler ve kışkırtmalara karşı partimizin vakur çizgisi korunacaktır.

-Ortak fikir ve tutum oluşturmak için genel merkez açıklamaları ve grup toplantıları hassasiyetle takip ve analiz edilecek, politik ve ideolojik söylemlerin sınırı bu esaslar üzerinde çizilecektir.

-Oluşacak gerilimler ile partililerimize yönelik faaliyetler sürekli kontrol edilecek ve değerlendirmeler vakit kaybetmeksizin Genel Merkeze ulaştırılacaktır.''

Bahçeli, MHP'nin tamamen meşru zeminde demokrasinin sunduğu imkanları sonuna kadar kullanarak, ülke meselelerini aşmak konusunda kararlı olduğunu da ifade etti.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176