banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Türk P&I’dan güvenli yolculuk videosu

Türk P&I'ın denizde güvenli seyahat için yolculara yönelik hazırladığı video gösterime girdi.

GÜNCEL 24.10.2019, 16:53 24.10.2019, 16:58 Nermin İstikbal
497

Türk P&I’dan güvenli yolculuk videosu

2018 yılında “Önce insan hayatı” diyerek yatçılara yönelik hazırladığı videolar ile yola çıkan Türk P&I Sigorta, kaza gerçekleşmeden önlemler alınması yönünde yürüttüğü toplumsal çalışmalar ve bilinçlendirme projeleriyle hayati önlemlere dikkat çekmeye devam ediyor.

Türk P&I Sigorta, bu yıl ise şehir içi deniz araçlarını kullanan yolcuların seyahatini emniyetli bir şekilde gerçekleştirebilmesi için dikkat edilmesi gereken konularla ilgili bir film hazırladı. Filmin İngilizce altyazılı versiyonu da yayına verildi.

Seyahat halinde iken gösterilmesi planlanan 4.5 dakikalık filmde yolcuların seyahat sırasında karşılaşılabilecek olumsuz durumlara karşı hazırlıklı ve bilinçli olmalarını sağlamam amaçlanıyor.

Türk P&I Sigorta’dan yapılan açıklamada : “Su Araçları Sorumluluk Sigortası alanında uluslararası standartlarda hizmet veren ve yaklaşık 2.500 sigortalı deniz aracını portföyünde bulunduran Türk P&I Sigorta olarak çeşitli projelerle bilinçlendirme çalışmaları yürütüyoruz. 2018 yılında “Önce insan hayatı” diyerek yatçılara yönelik yaptığımız videolarla yola çıktık, kaza gerçekleşmeden önlemler alınması yönünde yürüttüğümüz toplumsal çalışmalar ve bilinçlendirme projeleri ile hayati önlemlere dikkat çekiyoruz."

Amaç güvenlik yolculuk

Bu yıl ise daha yaratıcı bir projeyle şehir içi deniz ulaşımında deniz araçlarını kullanan yolcularımızın seyahatini emniyetli bir şekilde gerçekleştirebilmesi için dikkat edilmesi gereken konularla ilgili bir film hazırladık. Seyahat halinde iken gösterilecek filmimiz seyahat eden yolcuların, seyahat sırasında karşılaşılabilecek olumsuz durumlara karşı hazırlıklı ve bilinçli olmalarını sağlayacaktır. Günlük yaşantısında vapur, motor gibi deniz ulaşımını sık kullanan kişilerin hem kendi güvenlikleri hem de beraber seyahat ettikleri diğer yolcuların güvenliği için hazırladığımız filmde; ‘İniş ve binişlerde dikkat edilmesi gereken hususlar’, ‘can yeleklerinin bulunduğu yerler ve kullanım şekli’, ‘yangın çıktığında’ veya ‘denize insan düştüğünde’ ilk yapılması gerekenler gibi konulara yer verdik” ifadeleri yer aldı.

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü