banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Musul’dan tekneyle kaçış

Musul operasyonu devam ederken bölge halkı da Dicle Nehri üzerinden tekne ve botlarla kaçarak güvenli bölgelere gidiyor.

GÜNCEL 24.11.2016, 08:56 24.11.2016, 09:00 Nermin İstikbal
305
Musul’dan tekneyle kaçış
Musul’dan tekneyle kaçış

Musul operasyonu devam ederken bölge halkı da Dicle Nehri üzerinden tekne ve botlarla kaçarak güvenli bölgelere gidiyor.

Irak’ın Musul kentinin terör örgütü DEAŞ’tan temizlenmesi için başlatılan operasyon devam derken halkın da kaçışı sürüyor. Musul’un çevresini Irak ordusu kuşatırken bölgede yürütülen operasyon kapsamında Iraklı güçlerle terör örgütü DEAŞ militanları arasında yoğun çatışmalar yaşanıyor.

Iraklı General Naif Temimi, iki gündür nehrin karşı tarafından bu tarafına insanları kurtardıklarını belirterek, "Nehrin bir tarafı Nemrud diğer tarafı El Abid köyü. Dünden beri yaklaşık 200 aileyi kurtardık. IŞİD kendi aileleriyle kaçmak için bu aileleri canlı kalkan olarak kullandı. Bizim amacımız da Iraklı insanları IŞİD'ten kurtarmak. Bu yüzden de elimizden geleni yapıyoruz. Önce insan sonra toprak" dedi."HER ŞEY KONTROLÜMÜZ ALTINDA"

Bölgede görevli Iraklı asker Sami Hamza Kazım, Dicle Nehri'nin El Masif köyü tarafından kurtarma görevinde olduklarını belirterek, "IŞİD yüzünden kaçan insanlar nehirden geçmeye çalışıyorlar. Biz bu aileleri kurtarıyoruz ve güvenli bölgelere götürüyoruz. Şimdi her şey kontrolümüz altında" ifadesini kullandı.

"6-7 GÜNDÜR YEMEK YEMEDİK"

Bölgeden ayrılan bir vatandaş ise, IŞİD yüzünden El Masif köyünden Musul'a geçtiklerini, oradan da yürüyerek geri döndüklerini ve 6-7 gündür yemek yemediklerini, su içmediklerini bildirdi.
Yorumlar (0)
17
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü