banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

Zabun: "Zeytin Dalı Harekatı milli meselemiz"

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun, “Türkiye, büyük bir devlettir. Hiç kimse bizi sınayamaz, gözümüzün önünde farklı yapılarla, kantonlarla, terör tehdidiyle terbiye etmeye kalkışamaz" dedi.Zabun,...

Genel 22.01.2018, 17:52
32
Zabun: "Zeytin Dalı Harekatı milli meselemiz"

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun, “Türkiye, büyük bir devlettir. Hiç kimse bizi sınayamaz, gözümüzün önünde farklı yapılarla, kantonlarla, terör tehdidiyle terbiye etmeye kalkışamaz" dedi.

Zabun, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’e yaptığı Zeytin Dalı Harekatı’nın milli mesele haline geldiğini belirterek, “Türkiye, büyük bir devlettir. Hiç kimse bizi sınayamaz, gözümüzün önünde farklı yapılarla, kantonlarla, terör tehdidiyle terbiye etmeye kalkışamaz. Uluslararası arenada, küresel dengelerin yeniden dizayn edildiği ve yanı başımızda çok büyük ve kirli planların yapıldığı bir dönemde Türkiye, bu planları yerle bir eden operasyonlarla bölgemizdeki etkinliğini güçlendirirken, sınır tehditlerini de bertaraf etmektedir” ifadelerini kullandı.

Zabun açıklamasına şöyle devam etti:

“Ülkemiz, hem askeri hem siyasi alanda eski Türkiye değildir. Son dönemin en başarılı hava ve kara harekatlarından birisini yüzde75 oranında yerli araç-gereç ve mühimmatla yürüten Türkiye, diğer yanda müthiş bir diplomatik süreç izleyerek psikolojik mücadeleyi de en iyi şekilde yerine getirmektedir.”

Suriye halkının Türk milleti ile dost ve akraba olduğuna dikkat çeken Zabun, “Zeytin Dalı Harekatı, hem Türkiye’nin hem de Suriye’nin bekası için önem taşıyor. Bölgemizdeki istikrarsızlık ve terör yuvalanması her şekilde bu iki dost halkın huzur ve güvenliği açısından en büyük tehdittir. Türkiye Cumhuriyeti bu tehditleri bertaraf edecek güce ve iradeye sahiptir. Allah, Mehmetçiğimizin yanındadır” dedi.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?