banner191

banner148

banner179

banner176

Valilik ve emniyetten izin alınmayan genel kurul iptal edildi

Afyonkarahisar 2. Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifinin bugün yapılması planlanan ve gergin başlayan olağan genel kurulu, Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında izinsiz olduğu gerekçesiyle polis tarafından iptal edildi.Kooperatifin genel kurulu bugün...

Genel 21.05.2017, 18:09
Valilik ve emniyetten izin alınmayan genel kurul iptal edildi

Afyonkarahisar 2. Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifinin bugün yapılması planlanan ve gergin başlayan olağan genel kurulu, Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında izinsiz olduğu gerekçesiyle polis tarafından iptal edildi.

Kooperatifin genel kurulu bugün site binasında yapıldı. Bin 300’e yakın üyesi bulunan sitenin genel kurulu hazirun cetveline imza atılırken kimlik gösterilmesi konusunda tartışma çıktı. Mevcut başkan Bekir Koçak ve Mustafa Keser’in iki liste halinde yarıştığı genel kurul gergin başladı. Mevcut yönetim kurulu üyeleri bazı üyelerin kimlik göstermeden hazirun cetveline imza atmalarına tepki göstererek genel kurulun yapılacağı salondaki üyelerin dışarıya çıkarılıp kimlik gösterdikten sonra imza atıp içeri girmelerini istedi. Bunun üzerine tartışma çıktı. Bazı üyeler bu uygulamaya tepki göstererek içeri girmek istedi. Çıkan tartışmaların ardından polise haber verilmesi üzerine genel kurulun yapıldığı binaya polis geldi. Polis kooperatif yöneticileri ile görüşmeye başladı. Ardından genel kurul için Afyonkarahisar Valiliği ve İl Emniyet Müdürlüğüne bilgi verilmediği ortaya çıktı. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve Denetim Raporu’nun okunmasından sonra salona gelen emniyet görevlileri, yetkili mecralara bilgi verilmeden yapılan bir toplantının, kanunlara aykırı olduğunu, bu nedenle iptal edilmesi gerektiğini bildirdi. Emniyet görevlilerinin uyarısıyla sona eren genel kurulun, yaklaşık 1 ay sonra tekrarlanacağı öğrenildi.

Keser, gelişmelerle ilgili tutanak tutturdu. Başkan Koçak ise tüm üyelerden özür dileyerek bundan sonraki toplantıyı ilerleyen bir tarihte yapılacağını duyurdu.
Yorumlar (0)
20°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?