banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

Turhal’da “Teröre Lanet, Şehitlere Vefa, Bayrağa Saygı” Yürüyüşü

Tokat’ın Turhal ilçesi sivil toplum kuruluşları tarafından “Teröre Lanet, Şehitlere Vefa, Bayrağa Saygı” yürüyüşü düzenlendi.Yürüyüşe başta Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler olmak üzere Turhal’da görev yapan bütün sivil...

Genel 26.02.2016, 20:40
44
Turhal’da “Teröre Lanet, Şehitlere Vefa, Bayrağa Saygı” Yürüyüşü
Tokat’ın Turhal ilçesi sivil toplum kuruluşları tarafından “Teröre Lanet, Şehitlere Vefa, Bayrağa Saygı” yürüyüşü düzenlendi.
Yürüyüşe başta Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler olmak üzere Turhal’da görev yapan bütün sivil toplum kuruluşları katıldı. Vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile sloganlar atarak Şehir Stadyumu önünden Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü. ’Şehitler ölmez, vatan bölünmez’, ’Kahrolsun PKK’ gibi slogan atan vatandaşlara, çevrede bulunan diğer vatandaşlar da destek verdi. Yoğun güvenlik önlemleri arasında Cumhuriyet Meydanı’na gelen vatandaşlar, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okudu. Şehitler için Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından sivil toplum kuruluşları tarafından ortak basın açıklaması yapıldı.
Basın açıklamasını Turhal Şeker -İş Sendikası Başkanı Mehmet Elvan Yılmaz yaptı. Yılmaz yaptığı konuşmada, “Türkiye, son günlerde gerek içeriden gerek dışarıdan emeli ve arzusu terör olan ve bu sayede ülkemizi bölmeyi amaçlayan bazı kesimler tarafından bir savaş ortamına sürüklenmek istenmektedir. Terör örgütü ve yandaşları, başta Kürt vatandaşlarımız olmak üzere tüm halkımıza karşı işlediği bu kıyım politikalarından derhal vazgeçmelidir. Bizler de Turhal’dan bu meydandan sesleniyoruz, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne her kim göz diker ise bu topluluk gereken cevabı en sert şekilde verir. Bundan kimsenin endişesi olmasın. Yine bu meydandan sesleniyoruz ülkemizin her yanında görev yapan özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgemizde terör ile mücadele eden kahraman asker ve polislerimizin yanında olduğumuzu onlar için sürekli dua ettiğimizi haykırıyoruz. Özetle Türkiye’nin gücünü test etmek isteyen bu gafillerin yine yeniden öğreneceği tekbir şey olacaktır. Türkiye büyük bir devlettir ve bölünmez” dedi.
Basın açıklamasının ardından vatandaşlar dağıldı.
Yorumlar (0)
31
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü