banner191

banner148

banner179

banner176

TÜMSİAD Zeytin Dalı Harekatını değerlendirdi

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Adıyaman Şube Başkanı Erkan Çakmak, Zeytin Dalı harekatı ile ilgili olarak açıklamada bulundu.TÜMSİAD Başkanı Erkan Çakmak, bölgemizde ve özellikle Suriye’de yaşanan otorite boşluğu...

Genel 22.01.2018, 17:30
TÜMSİAD Zeytin Dalı Harekatını değerlendirdi

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Adıyaman Şube Başkanı Erkan Çakmak, Zeytin Dalı harekatı ile ilgili olarak açıklamada bulundu.

TÜMSİAD Başkanı Erkan Çakmak, bölgemizde ve özellikle Suriye’de yaşanan otorite boşluğu sonucu aşırı gruplar ve emperyalist güçlerin maşalığını yapan PKK/KCK/PYD-YPG ve DAEŞ terör örgütlerinin, Türkiye’ye yakın çeşitli sınır bölgelerinde masumları katlettiğini ve milletimizin can güvenliğini tehdit ettiğini açıkladı.

Erkan Çakmak açıklamasında, “Oluşan bu tehdit sonucu köklü tarihi boyunca Türk milletinin ve mazlumların özgürlüğünü, can güvenliğini ve şerefini korumak uğruna tüm varlığını seferber etmekten kaçınmayan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçtiğimiz yıl Fırat Kalkanı Harekatıyla terör örgütü ve destekçilerine İdlib ve Cerablus’ta ağır bir darbe vurmuş ve bölge mazlumlarına Türk milletinin yardım elini uzatmıştır. Bu gün ise sınır güvenliğimizin sağlanmasına yönelik planlanan operasyonlardan bir diğeri olan Zeytin Dalı Harekatı, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DAEŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmektir. Dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak ve Güney sınırlarımızda oluşturulmak istenen terör devleti fikrini yok etmek amacıyla fiilen hayata geçirilmiştir. Başlatılmış olan bu harekat ile Türk Askeri başta Afrin’de olmak üzere terör gruplarına ve destekçilerinin terör devleti hayaline ağır darbe vururken bölge halkına da dost ve kardeş yardım elini uzatacaktır. TÜMSİAD olarak her zaman olduğu gibi Zeytin Dalı Harekatında da dualarımızla ve bütün gönlümüzle Devletimizin ve Kahraman Ordumuzun yanında olduğumuzu kamuoyuna duyurur, Allah-u Teala’dan Mehmetçikimizi muzaffer kılmasını dileriz” dedi.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
19°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?