banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

MSB'den ORUÇREİS paylaşımı: 'Hiçbir kabadayılığa izin verilmeyecek!'

Milli Savunma Bakanlığı’ndan son dakika açıklaması yapıldı. Bakanlığın açıklamasında, ‘Bölgede hiçbir hukuksuzluğa ve kabadayılığa izin verilmeyecek’ denildi.

Genel 06.09.2020, 10:51 06.09.2020, 11:12
MSB'den ORUÇREİS paylaşımı: 'Hiçbir kabadayılığa izin verilmeyecek!'

Milli Savunma Bakanlığı’ndan Oruç Reis paylaşımı: "Bölgede hukuksuzluğa ve kabadayılığa izin verilmeyecek

 Deniz Kuvvetlerine ait fırkateyn ve korvetler, Doğu Akdeniz’deki yetki alanlarımızda çalışmalarını sürdüren ORUÇREİS araştırma gemisine refakat/koruma görevini kararlılıkla sürdürüyor.

Milli Savunma Bakanlığı, Doğu Akdeniz'deki yetki alanlarında çalışmalarını sürdüren 'Oruç Reis' araştırma gemisine refakat ve koruma görevinin kararlılıkla sürdüğünü, bölgede hiçbir hukuksuzluğa ve kabadayılığa izin verilmeyeceğini bildirdi.

Bakanlığın Twitter'daki hesabından yapılan açıklamada, "Güçlü, kararlı ve muktedir Deniz Kuvvetlerimize ait fırkateyn ve korvetler, Doğu Akdeniz’deki yetki alanlarımızda çalışmalarını sürdüren Oruç Reis araştırma gemisine refakat/koruma görevini kararlılıkla sürdürüyor. Bölgede hiçbir hukuksuzluğa ve kabadayılığa izin verilmeyecek" denildi.

'TÜRK DENİZ KUVVETLERİ'NİN GÜCÜ SİZİNLE'

Paylaşılan görüntüde ise TCG Gediz 2'nci Komutanı, 'Oruç Reis'te görevli kişilere seslendi. Komutan, "Ülkemiz ve milletimiz için büyük önem taşıyan bir görev için sizlerle birlikteyiz. Yaptığınız çalışmalarla asil milletimizin beklediği müjdeyi vereceğinize inanıyoruz. Mavi Vatan'da deniz, hak, alaka ve menfaatlerimizi korumakta kararlıyız. Türk Deniz Kuvvetleri'nin gücü ve 83 milyonun duası sizinle" dedi.

'Oruç Reis'te bulunan görevli ise "Kahraman komandolarımızın bizim için burada olduğunu bilmek, bizlere güvenle çalışma imkanı veriyor. Bizler, burada ülkemizin deniz yetki alanları içerisinde tamamen bilimsel ve teknik bir çalışma yapıyoruz. Sizlerle birlikte ülkemizin hak, alaka ve menfaatleri için kararlı ve korkusuz şekilde yılmadan çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102