banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Fırtına Bodrum’u esir aldı

(Deniz Haber .Com) Muğla’nın Bodrum İlçesinde akşam saatlerinde başlayan fırtına hayatı olumsuz yönde etkilemeye başladı. Saatteki hızı 75 km’ye ulaşan fırtına nedeniyle bazı bölgelerde elektrikler kesildi, tekneler sürüklendi, feribot seferleri iptal...

Genel 08.03.2017, 14:29
Fırtına Bodrum’u esir aldı

Muğla’nın Bodrum İlçesinde akşam saatlerinde başlayan fırtına hayatı olumsuz yönde etkilemeye başladı. Saatteki hızı 75 km’ye ulaşan fırtına nedeniyle bazı bölgelerde elektrikler kesildi, tekneler sürüklendi, feribot seferleri iptal edildi.

Bodrum’da akşam saatlerinde başlayan ve saatteki hızı 75 km ye kadar ulaşan fırtına nedeniyle açıkta bağlı bazı tekneler kıyıya sürüklendi. Kumbahçe, Gümbet, Bitez, Ortakent ve Turgutreis kıyılarında etkili olan fırtına kıyı şeridindeki bazı işletmelerde ufak çaplı hasar oluştu.

Ortakent sahiline sürüklenerek karaya oturan tekneyi kurtarmak için yoğun çaba sarf edildi. Dalgalarla mücadele eden bir dalgıç uzun süre teknenin çekilmesi için halat bağlamaya çalıştı. Yol kenarındaki bir inşaat alanından yola sürüklenen straforlar trafikte tehlikeye neden oldu. Yahşi’de devrilen bir ağaç nedeniyle yol bir süre trafiğe kapandı.

Şiddetli fırtınadan dolayı denizdeki dalga boyunun 2 metreye kadar yükselmesi nedeniyle Bodrum-İstanköy feribot seferlerinin karşılıklı iptal edildiği öğrenildi.

Akşam saatlerine kadar sürmesi beklenen fırtınanın yerini sağanak yağışa bırakması bekleniyor.

Yorumlar (0)
21°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?