banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

Büyük Taarruz ve Zafer Haftası’nın 95. yıldönümü etkinlikleri

Büyük Taarruz ve Zafer Haftası’nın 95. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Afyonkarahisar’ın Anıtkaya Köyünde şehit düşen kahramanlar düzenlenen törenle rahmetle ve minnetle anıldı.Programa Vali Tutulmaz’ın yanı sıra kuvvet komutanlıkları...

Genel 28.08.2017, 16:46
Büyük Taarruz ve Zafer Haftası’nın 95. yıldönümü etkinlikleri

Büyük Taarruz ve Zafer Haftası’nın 95. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Afyonkarahisar’ın Anıtkaya Köyünde şehit düşen kahramanlar düzenlenen törenle rahmetle ve minnetle anıldı.

Programa Vali Tutulmaz’ın yanı sıra kuvvet komutanlıkları temsilcisi yüksek rütbeli subaylar, Vali Yardımcıları, kurum müdürleri ile çok sayıda Anıtkaya’lı vatandaşlar katıldı. Vali Mustafa Tutulmaz’ın tören alanındaki vatandaşları selamlayarak Zafer Bayramlarını kutlamasının ardından tören saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam eden törende bir subay tarafından Anıtkaya Şehitliği ve şehitleri hakkında bilgiler verildi. Daha sonra söz alan Anıtkaya Köy Muhtarı Mehmet Soylu günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Konuşmaların ardından askeri bando takımı eşliğinde kara, deniz ve hava askeri birliklerinin katılımı ile tören geçişi yapıldı. Daha sonra Vali Tutulmaz ve beraberindekiler tarafından Anıtkaya Şehitliği’nin gezilmesi ve dua edilmesinin ardından tören kılıç kalkan ekibi gösterisi ile sona erdi.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
19
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102