banner191

banner148

banner179

banner176

Birecik’in Kelaynak’ı ile tarihi mekanlarını Türkiye görecek

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinin tarihi ve turistik mekanları ve ilçeyle özdeşleşen Kelaynak kuşları, posta pullarıyla Türkiye’nin dört bir yanına ulaşacak.Birecik Belediyesi ile PTT Genel Müdürlüğü hem pul ve pulculukla uğraşanların...

Genel 19.10.2017, 12:20
Birecik’in Kelaynak’ı ile tarihi mekanlarını Türkiye görecek

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinin tarihi ve turistik mekanları ve ilçeyle özdeşleşen Kelaynak kuşları, posta pullarıyla Türkiye’nin dört bir yanına ulaşacak.

Birecik Belediyesi ile PTT Genel Müdürlüğü hem pul ve pulculukla uğraşanların yüzünü güldürecek, hem de ilçenin posta pulları ile tanıtımına katkı sağlayacak bir işbirliğine imza attı. PTT Başmüdürü Mustafa Kargın beraberinde Pazarlama Müdürü Faik Deniz ile, Birecik Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı’nı makamında ziyaret ederek, özel olarak hazırlanan ve üzerinde ilçenin tarihi ve kültürel zenginliklerinin yer aldığı pulları teslim etti. Başkan Pınarbaşı, ziyarette yaptığı konuşmada, iletişim teknolojisinin her geçen gün baş döndürücü hızla ilerlediğini ancak insanların eskiye olan özlemlerinin hiç bitmediğini söyledi. Pınarbaşı, “Bazı şeyler vardır ki önemini hiç yitirmez. Bugün artık postalar, elektronik yöntemlerle gönderilirken bir yandan da yazılı hayat devam ediyor” dedi. Birecik’in tanıtımına büyük önem verdiklerini anlatan Pınarbaşı, bu amaçla yapılan her çalışmanın yanında yer alacaklarını kaydetti.

Pullarda neler var

PTT Genel Müdürlüğü ve Birecik Belediyesinin işbirliği ile hazırlanan özel koleksiyonda yer alan pulların üzerinde, Birecik Kalesi, Birecik Belediyesinin Sahil Projesi, ilçenin genel görüntüsü, Fırat Nehri üzerinde tur düzenleyen gemiler ve nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Birecik’in sembolü Kelaynak kuşlarının fotoğrafları bulunuyor.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
17°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?