banner191

banner148

banner179

banner176

ATO Başkanı Baran, AK Parti Genel Başkanı seçilen Erdoğan’ı kutladı

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında AK Parti’nin standartlarını zirveye yükselteceğini belirterek, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın engin tecrübesi, dinamizmi,...

Genel 21.05.2017, 18:49
ATO Başkanı Baran, AK Parti Genel Başkanı seçilen Erdoğan’ı kutladı

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında AK Parti’nin standartlarını zirveye yükselteceğini belirterek, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın engin tecrübesi, dinamizmi, vizyonu ile AK Parti Türkiye’yi ekonomik ve sosyal olarak güçlendirecektir” dedi.

ATO Başkanı Baran, yazılı bir açıklama yaparak, AK Parti Genel Başkanlığına yeniden seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve AK Parti’yi kutladı. AK Parti’nin 3. Olağanüstü Kongresi ile hem hükümet sistemi hem de 2019’da geçilecek yeni sistemin getirecekleri açısından yeni bir dönemin başlayacağını belirten Baran, “Erdoğan başkanlığındaki AK Parti, Türkiye için bir başarı hikayesi yazacaktır” ifadesini kullandı.

Erdoğan’ın kongrede yaptığı konuşmanın yeni dönemin manifestosu niteliği taşıdığını kaydeden Baran, “Türkiye’nin varmak istediği yeni ve yüksek hedefler için start bugün verildi. Bu başlangıç iyi kullanılmalı, ekonomide gerçekleştirilecek reformlarla değişim ve dönüşüm devam ettirilerek Türkiye dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında hak ettiği yeri almalıdır” değerlendirmesinde bulundu.

“Türk tarihi bugünü demokrasinin güçlendiği bir milat olarak kaydedecektir” diyen Baran şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanlığı makamının devleti temsil ederken siyasetçiyi kısıtlayıcı bir makam olmaktan çıkarılması, demokrasinin yerleşmesi açısından çok önemlidir. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti Genel Başkanı seçilmesiyle, AK Parti’nin siyaset üretme fonksiyonu güçlenecektir. Hem hükümette hem de partide siyaset üretecek güç, moral ve motivasyona kavuşacaktır. AK Parti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde tıpkı bir çınar ağacı gibi kendi kökleri üzerinde büyümesini sürdürecektir. Bu süreçte Türkiye, demokratik dönüşümün tamamlanacağı 2019 yılına kadarki geçiş dönemini, ihtiyacı olan donanımlarını inşa ederek geçirecektir. Bir yandan uyum yasaları çıkarken, öteki yandan yeni tarz siyaset anlayışı siyasi zeminde yerini bulacaktır. Bugün yakılan meşale Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşıyacaktır.”
Yorumlar (0)
21°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?