banner191

banner148

banner179

banner176

Ardahan’da Hortum Evlerin Çatısını Uçurdu

Ardahan’da bugün öğleden sonra başlayan sağanak yağmurun ardından kent merkezi ve Çamlıçatak köyünde etkili olan hortum bazı evlerin çatılarını uçurdu.Hortumun etkisiyle 7 binanın çatısı uçtu, bazı evlerin de camları kırıldı....

Genel 04.05.2016, 20:35
Ardahan’da Hortum Evlerin Çatısını Uçurdu
Ardahan’da bugün öğleden sonra başlayan sağanak yağmurun ardından kent merkezi ve Çamlıçatak köyünde etkili olan hortum bazı evlerin çatılarını uçurdu.
Hortumun etkisiyle 7 binanın çatısı uçtu, bazı evlerin de camları kırıldı. Hortumun bir anda geldiğini söyleyen köylüler, canlarını zor kurtardıklarını ifade etti. Ardahan merkeze bağlı Çamlıçatak köyünde evinin çatısı uçan 70 yaşındaki Hacer Kurutaş, ’’Çatıyı kafamıza vurdu ve ağaçlarımız hep kırıldı. Çok zarar gördüm ve çok korktum. Korkudan bayılmışım" dedi.
Evinin çatısı uçan Hacer Erdoğan ise, ’’Hortum muydu neydi geldi evi bacayı üstümüze yıktı. Evin içerisi tamamen toprakta kaldı. Korkumdan belim karnım koptu. Gücümüzde yok ki yapalım, ne yapacağız bilemiyorum. Şimdi yağmur yağsa her tarafımız akacak’’ diye konuştu.
Ardahan’da da şiddetli rüzgar nedeniyle sağlık kompleksinin yan duvarı hasar gördü.
Yorumlar (0)
28°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?