banner191

banner148

banner179

banner176

Rusya, Baltık Denizi'nde tatbikata başladı

Rusya Deniz Kuvvetleri, Baltık Denizi’nde büyük bir tatbikata başladı. Gerçekleşen tatbikatta denizaltılar, savaş uçakları, savaş gemileri ve hücum botları kullanılırken tatbikatın ne zaman tamamlanacağı ile ilgili bilgi vermedi.

DÜNYA 01.10.2019, 16:55
Rusya, Baltık Denizi'nde tatbikata başladı

Rusya Savunma Bakanlığı’na bağlı Deniz Kuvvetleri, Rusya ile NATO güçleri arasında tansiyonun yüksek olduğu Baltık Denizi’nde geniş çaplı tatbikata başladı.

Tatbikatta gemilerden topçu atışları gerçekleşirken diğer taraftan savaş gemileri havadan gelen saldırılara karşı savunma hattı oluşturarak hava saldırılarını ortadan kaldırdı.

Gerçekleşen tatbikatta denizaltılar, savaş uçakları, savaş gemileri ve hücum botları kullanılırken tatbikatta çok sayıda Rus askeri görev yaptı.

Rusya Savunma Bakanlığı, Baltık Denizi’nde gerçekleşen tatbikatı Büyük Deniz Tatbikatı’nın bir parçası olarak duyururken tatbikatın ne zaman tamamlanacağı ile ilgili bilgi vermezken kaç asker ve askeri aracın tatbikatta yer aldığını belirtmedi.

RUSYA’NIN ROKET GEMİSİ KARADENİZ’E İNDİ

Denizde tatbikatlarına devam eden Rusya, diğer taraftan filolarına yeni savaş araçları katmaya devam ediyor. Rusya’nın Buyan-M roket gemisi projesinin 8’inci gemisi Inguşetya Limanı’ndan Ağustos ayında çıkarılarak Volga nehri üzerinden Karadeniz’e sevk edildi.

Rusya Donanması’nın Karadeniz filosuna katılan roket gemisinin Karadeniz üzerindeki testlerine başlandı.

Üstün silah sistemleriyle donatılan roket gemisinde Caliber-NK evrensel füze sistemlerinin yanı sıra füze, sabotaj önleyici, uçaksavar ile geliştirildi.

rus_donanmasi_1-001.jpgrus_donanmasi_2.jpg

DENİZHABER

Yorumlar (0)
18°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?