banner246

banner176

banner242

banner191

banner148

banner179

banner248

banner145

Korean Register ile Hyundai denizcilikte çevresel çözümler için iş birliği yapıyor!

Koreli klas kuruluşu Korean Register (Kore Sicili) ve Hyundai Heavy Industries Group'un, EEXI ve CII gibi çevresel düzenlemelerin gelecekte beraberinde getireceği zorlukların üstesinden gelinmesi için tasarlanmış stratejik bir ittifak kurdukları duyuruldu.

DÜNYA 14.04.2021, 09:38 14.04.2021, 10:03 Halit Emre İbrahimoğlu
148
Korean Register ile Hyundai denizcilikte çevresel çözümler için iş birliği yapıyor!

Güney Kore gemi inşa endüstrisinin rekabetçi konumunu güçlendirmek adına bir adım daha atıldığı, Koreli klas kuruluşu Korean Register (Kore Sicili) ve Hyundai Heavy Industries Group'un, çevresel düzenlemelerin gelecekte beraberinde getireceği zorlukların üstesinden gelinmesi için tasarlanmış stratejik bir ittifak kurdukları duyuruldu.

Sürdürülebilir büyüme ve karbondan arındırma çabası!

Kore’nin en büyük gemi inşa şirketi, uluslararası çevre düzenlemelerine proaktif olarak yanıt vermek, denizcilik ile gemi inşa endüstrilerinin sürdürülebilir büyümesine ve karbondan arındırılmasına katkıda bulunmak için teknoloji ve insan kaynaklarını paylaşmak üzere Kore Sicili klas kuruluşu ile birlikte çalışmayı kabul ettiğini açıkladı.

EEXI performansı ve CII puanı için en uygun çözümleri araştıracaklar!

İki kuruluş, enerji verimliliği endeksi ve karbon yoğunluğu gibi zorlukları ele alarak denizcilik şirketlerine en uygun çözümü geliştirmek için ortak araştırma yürütecek. Yürütülecek çalışmalar, denizcilik şirketlerinin enerji verimliliği endeksindeki (EEXI) performansını iyileştirmek üzere operasyonları ve dolayısıyla karbon yoğunluğu puanını (CII) iyileştirmek için gemi operasyon verimliliğini artırmak üzere en uygun çözümü belirlemeye yönelik araştırmaları içerecek.

''Uygun teknolojik çözümler için elimizden geleni yapacağız!''

Kore Deniz Ticaret Sicilinin araştırma bölümü başkanı Daeheon Kim, "Hyundai Heavy Industries Group ile işbirliği içinde denizcilik sektörünün karşı karşıya olduğu mevcut çevresel düzenlemeler için en uygun teknolojik çözümü bulmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Tersaneler tarafından desteklenen, geleceğin çevre dostu gemilerinin geliştirilmesine aktif olarak yer alarak gemi inşa endüstrisinde teknolojik liderliğin sürekli kılınmasında katkıda bulunacağız." ifadelerini kullandı.

Denizcilik endüstrisinin 2023'ten itibaren mevcut gemilere uygulanacak düzenlemeler olan enerji verimliliği endeksi (EEXI) ve karbon yoğunluğu (CII) için hazırlık yapma ihtiyacının altını çizen kuruluşlar, karbon emisyonsuz yakıta sahip hidrojen ve amonyak tahrikli gemiler gibi çevre dostu teknolojiler geliştirerek tersanelerin uluslararası rekabet gücünü artırmayı beklediklerini ifade etti.

Kaynak: DenizHaber.Com Özel Haber
Yorumlar (0)
banner255
8
parçalı az bulutlu
banner102
banner85
Günün Karikatürü Tümü