banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

Japon dökme yük gemisi mülteciler tarafından kaçırıldı!

9 Şubat günü Japon dökme yük gemisi İngiltere Manş Denizi açıklarında seyrederken gemiye kaçak olarak binmiş olan yedi mülteci tarafından ele geçirildi.

DÜNYA 11.02.2021, 09:28 11.02.2021, 10:29 Halit Emre İbrahimoğlu
1003
Japon dökme yük gemisi mülteciler tarafından kaçırıldı!

9 Şubat günü Chise Bulker isimli Panama bayraklı Japon dökme yük gemisi İngiltere Manş Denizi açıklarında seyrederken gemiye kaçak olarak binmiş olan yedi düzensiz göçmen tarafından ele geçirildi.

Gemi 8 Şubat'ta Fransa'nın Rouen Şehrinden ayrılarak sıradaki uğrak limanı olan Portland'a doğru seyre çıktı. Ancak mürettebat, seyir tamamlanamadan önce 9 Şubat'ta gemi Portland'a doğru yaklaşırken gemiye gizlice binen mültecileri fark etti.

Göçmenlerin, kaptanın kaçak yolcuları indirmek için rotasını Fransaya dönemek üzere Le Havre'ye çevirdiğini anlaması gemide isyan başlamasına neden oldu. Fransaya gitmek istemeyen düzensiz göçmenlerin birden fazla mürettebatı yaralayarak köprü üstüne girmeye çalıştıkları iddia edildi.

Kaptan panikle acil yardım sinyali gönderdi. Daha sonra geminin kontrolünü tekrar alan kaptanın 9 Şubat itibariyle Portland açıklarına demirlemek zorunda kaldığı anlaşıldı.

Ardından, İngiltere'nin Güney Batı bölgesindeki bir kontluk olan Dorset'ten yetkililer, “Arnavut vatandaşı olduğuna inanılan toplam yedi kişi polis tarafından gemiden indirilerek tutuklandı. Göçmenlik Bürosu'na svk edielcek göçmenlerin işledikleri iddia edilen suçlar değerlendirilecek." ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: DenizHaber.Com Özel Haber
Yorumlar (0)
22
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü