banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Hindistan, 6 büyük limanda denizci aşılama programı başlatıyor!

Hindistan'ın Limanlar, Denizcilik ve Su Yolları Bakanlığı ülkenin denizcilerine verilen aşıların hacmini artırma sözü verdi ve altı büyük limanda aşı merkezi kurulumuna başlandığını açıkladı

DÜNYA 07.06.2021, 10:58 Halit Emre İbrahimoğlu
125
Hindistan, 6 büyük limanda denizci aşılama programı başlatıyor!

Dünyanın dört bir yanındaki birçok ülke, Hindistan'a uğrak yapmış gemi ve personeli yasaklarken, Hindistan uluslararası ticaret filosuna dünyanın en iyi mürettebat sağlayıcısı statüsünü kaybetme riskiyle karşı karşıya kaldı.

Altı büyük limanda aşı merkezi kuruluyor!

Bu durumun bir sonucu olarak önlem almak üzere harekete geçen Limanlar, Denizcilik ve Su Yolları Bakanı Mansukh Mandaviya cumartesi günü yaptığı açıklamada altı büyük limanda aşı merkezi kurulumuna başlandığını açıkladı. Söz konusu limanların Mumbai, Cochin, Chennai, Visakhapatnam, Kalküta ve Tuticorin olduğu belirtildi. Mandaviya bir paylaşımında; "Hindistan denizcilere aşı sağlamaya kararlıdır" ifadelerini kullandı.

Ayrıca tam aşılı mürettebat talep eden birçok armatörle çalışmaya derhal geri dönmek için Hintli denizciler, hükümeti Covishield aşısı dozları arasındaki 84 günlük bekleme süresini kısaltmaya çağırıyor. Bunun yanında birçok denizcilik organizasyonu ve büyük gemi işletmecileri son haftalarda Hindistan'da kendi aşılama programlarını oluşturdu.

Kaynak: DenizHaber.Com Özel Haber
Yorumlar (0)
12
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü