banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Amfibi Araç Kazasında Bir Denizci Öldü!

Güney Kaliforniya kıyılarında tatbikat esnasında amfibi bir saldırı aracının yaptığı kazada bir denizci öldü ve sekiz denizci kayboldu.

DÜNYA 01.08.2020, 09:51 01.08.2020, 09:54 Halit Emre İbrahimoğlu
Amfibi Araç Kazasında Bir Denizci Öldü!

Güney Kaliforniya kıyılarında tatbikat esnasında amfibi bir saldırı aracının yaptığı kazada bir denizci öldü ve sekiz denizci kayboldu. Diğerleri, ikisi kritik durumda olmak üzere yerel hastanelere nakledildi.

Perşembe günü, 15. Deniz Seferi Birimi San Clemente Adası'ndaki Makin Adası Amfibi Hazır Grubu ile bir tatbikat gerçekleştiriyordu. Nedeni belirlenemeyen bir şekilde amfibi aracı içindeki denizciler aracın su aldığını bildirdi.

Kaza anında 16 asker AAV'nin içindeydi ve toplamda yedi kişi olay sırasında kurtarıldı. Kayıp sekiz kişi için arama kurtarma çalışmalarının cuma günü de devam ettiği bildirildi.

Aramaya donanma gemisi USS John Finn, ABD Sahil Güvenlik Forrest Rednour gemisi, dört helikopter ve ayrıca USS Makin Adası, USS Somerset ve USS San Diego'dan küçük tekneler katıldı.

Ölen denizcinin kimliğinin olay aydınlatılıncaya dek açıklanmayacağı bildirildi.

Kaza geçiren Amfibi Hücum Aracı (AAV), 1972'den beri ABD Deniz Piyadelerine hizmet verem ve yıllar boyunca bir dizi revizyona uğrayan bir piyade aracıdır.

Yorumlar (0)
11
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102