banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Alman FTI Cruises da Operasyonlarını Durdurma Kararı Aldı!

Alman kruvaziyer operatörü FTI Group, pandeminin getirdiği küresel çaptaki toparlanma yarışı nedeniyle kruvaziyer hattı operasyonlarını sona erdireceğini açıkladı.

DÜNYA 29.07.2020, 09:41 29.07.2020, 09:48 Halit Emre İbrahimoğlu
Alman FTI Cruises da Operasyonlarını Durdurma Kararı Aldı!

Alman FTI Group bünyesindeki FTI Cruises, pandemi nedeniyle operasyonları durduracağını açıklayan dördüncü kruvaziyer hattı oldu.

Tur operatörü, Ağustos 2011'de Berlin isimli 9.500 brüt tonluk yolcu gemisini satın almış ve FTI Cruises markası ile hizmete girmişti. 400'den fazla yolcu kapasiteli küçük fakat lüks yolcu gemisi, öncelikle Almanca konuşan müşterilere pazarlanmıştı. Gemi çoğunlukla Karayipler, Akdeniz ve Avrupa limanlarına uğruyordu.

FTI Group sözcüsüne göre, şirket şu anki mali yıl sonu olan 1 Kasım itibariyle FTI Cruises markasından vazgeçme kararı aldı.

Alman medyasında yer alan raporlar, kruvaziyer hattının kapatılmasının, şirketin işgücünün yüzde 20'si kadarının işten çıkarılacağını ön görüyor.

Büyük kruvaziyer hatları ek sermaye arayışında!

Büyük kruvaziyer hatlarının tümü, pandeminin yarattığı bu zorlu dönemi atlatabilmek için finansal piyasalarda ek sermaye arayışına girdi. Dünyanın en büyük kruvaziyer şirketi Carnival Corporation geçtiğimiz günlerde dokuz gemi sattığını, operasyonlarını ve maliyetleri düşürme çabalarının bir sonucu olarak toplamda 13 geminin filosundan çıkarılacağını açıklamıştı.

Yorumlar (0)
5
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102