banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Kruvaziyer turizminin başkenti Kuşadası hız kesmiyor…

Dünyanın En güvenli Limanı olarak tescil edilen Ege Ports, cruise gemilerinin tercihi olmaya devam ediyor. Kuşadası Ege Ports Yolcu Limanı, 2016 yılında Carnival Cruise Lines gemilerini ağırlayacak.

DENİZ TURİZMİ 23.05.2016, 22:41 23.05.2016, 22:45 Fulya Tekin İstikbal
257
Kruvaziyer turizminin başkenti Kuşadası hız kesmiyor…
Kruvaziyer turizminin başkenti Kuşadası hız kesmiyor…

Dünyanın En güvenli Limanı olarak tescil edilen Ege Ports, cruise gemilerinin tercihi olmaya devam ediyor. Kuşadası Ege Ports Yolcu Limanı, 2016 yılında Carnival Cruise Lines gemilerini ağırlayacak.

Carnival Cruise Lines’ın en yeni en lüks gemileri arasında yer alan Carnival Vista ise Kuşadası’na ilk seferini gerçekleştirdi. Carnival Vista, 2016’da gerçekleştireceği 10 sefer ile yaklaşık 55 bin kruvaziyer turisti Kuşadası’na getirecek.

Kruvaziyer turizmin en önemli küresel markalarından Carnival Cruise Lines’a ait en yeni gemilerden Carnival Vista, sabah saatlerinde Kuşadası Ege Ports yolcu limanına yanaştı. Carnival Vista kruvaziyer gemisinin, yaklaşık 4000 bin yolcu ve 1500 mürettebat ile Kuşadası’na gerçekleştirdiği ilk sefer, esnafın da yüzünü güldürdü. Sezon sonuna kadar 9 kez daha Kuşadası’na yanaşarak toplam 10 sefer yapacak olan Carnival Vista, donanımıyla da denizlerdeki en lüks kruvaziyer gemileri arasında yer alıyor. Carnival Vista’nın yapacağı seferlerle yaklaşık 55 bin turisti Kuşadası’na getirmesi bekleniyor.
Son dönem de yaşanan sıcak gelişmelerle birlikte İstanbul ve İzmir limanlarındaki sefer iptallerine karşın, Türkiye’de kruvaziyer turizmin başkenti Kuşadası Ege Ports yolcu limanı ise yeni seferlerle hizmetlerine devam ediyor.

Ege Ports Yolcu Limanı’nın dünyanın sayılı limanlarından biri olarak kendini bir kez daha ispatladığını belirten KuşadasıTicaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, “Ülke genelinde yaşanan üzücü gelişmelerle birlikte turizm sektörü de, rezervasyon iptalleri ile sıkıntılı bir sürece girmiştir. Kuşadası turizminin can damarı yolcu limanıdır. Olaylar sonrası genel tabloda yaşanan sefer iptalleri sonrasın Ege Ports, farklılığını bir kez daha ortaya koymuştur. Carnival grubunun en yeni gemilerinden biri olan Carnival Vista’nın Kuşadası’nı tercih etmesi, gerek limanımızın güvenlik konusundaki yeterliliğini, gerekse hizmet kalitesini ortaya koymuştur. Gelen misafir gemimiz en iyi şekilde ağırlanmıştır. Gelen turistlerimiz güven içinde turistik turlarını tamamlamış, şehir merkezinde keyifli ve renkli bir gün geçirmişleridir” açıklamasında bulundu.

“Dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi”: Global

Üç kıta, 7 ülke ve 10 liman ile “Dünyanın En Büyük Kruvaziyer Liman Operatörü” unvanını elinde bulunduran Global Liman İşletmeleri – Global Ports Holding, hedeflediği yeni yatırımlarla operasyonel ağını daha da genişleterek, bu konumunu daha da güçlendirmeyi hedefliyor. Global Liman İşletmeleri bünyesinde, Türkiye’de Ege Ports’un yanı sıra Port Akdeniz – Antalya ve Bodrum Cruise Port limanları da bulunuyor. Global Ports Holding ayrıca Adria Limanı – Bar (Karadağ), Barselona Kruvaziyer Limanı, Malaga Kruvaziyer Limanı, Lizbon Kruvaziyer Limanı, Singapore Kruvaziyer Limanı, Valletta Kruvaziyer Limanı ve Dubrovnik Kruvaziyer Limanı gibi kruvaziyer turizminin önemli limanlarından oluşan bir zinciri elinde bulunduruyor. Global Ports Holding, 2015 yılında toplam 5.5 milyonun üzerinde yolcuya hizmet vererek, Akdeniz kruvaziyer liman işletmeciliğindeki pazar payını %20’ye ulaştırmıştır.

Yorumlar (0)
24
az bulutlu
banner102
banner93
Namaz Vakti 18 Mayıs 2022
İmsak 03:49
Güneş 05:37
Öğle 13:06
İkindi 17:02
Akşam 20:24
Yatsı 22:04
Günün Karikatürü Tümü