banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

İzmir Ticaret Odasından "kruvaziyer platformu"

Kruvaziyer turizminin sorunlarıyla ilgili İzmir Ticaret Odası'nda (İTO) yapılan toplantıda, mevcut potansiyelin daha iyi değerlendirilmesi için bir platform kurulması kararı alındı

DENİZ TURİZMİ 26.08.2009, 14:09
 İzmir Ticaret Odasından

İzmir Ticaret Odası, kruvaziyer platformu kuracak

İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, kruvaziyer turizminden daha fazla pay alabilmek ve mevcut potansiyelin iyileştirilmesi için çalışmaların hızlanmasını istedi.

Kruvaziyer turizminin sorunlarıyla ilgili İzmir Ticaret Odası'nda (İTO) yapılan toplantıda, mevcut potansiyelin daha iyi değerlendirilmesi için bir platform kurulması kararı alındı.

Yeni Asır'da yayınlanan habere göre halıcıların, kuyumcuların, turizm işletmecileri ve otelcilerin, hediyelik eşya sektörünün ve taksici esnafının katıldığı toplantıda konuşan İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir'in kruvaziyer turizminden daha fazla pay alabilmesi için Üçkuyular'a kurulması planlanan limanın bir an önce hayata geçirilmesini istedi.

AKDENİZ'DE 5'İNCİ OLABİLİRİZ

Demirtaş, "Neden Barselona, Cenova kadar yolcuyu kentimize çekmeyelim? Akdeniz'in 5'inci kruvaziyer limanı olma potansiyelimiz var. Bunu İzmir'i homeport (ana liman) yaparak gerçekleştirebiliriz. Ana liman olmanın yolu da kruvaziyer limanından geçiyor" diye konuştu.

Demirtaş, "Hedefimiz İstanbul'la eşit sayıda yolcuyu getirmek, gelecek günlerde de Kuşadası Limanı'nı geçmek. Bize yeni bir kruvaziyer limanı gerekiyor. Böylece günde 7-8 gemi yanaşır, her yıl 1 milyonun üzerinde yolcu gelir. Bazı turların başlangıç yeri İzmir olur. Turistler bir gece İzmir'de konaklar. Bunun için bir kruvaziyer platformu oluşturacağız" diye konuştu. 

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?