banner191

banner148

banner179

banner176

Dünyanın en zengini Jeff Bezos'un yatı Datça'da görüntülendi!

Dünyanın en zengini olan ve son günlerde boşanması ile gündemde olan Jeff Bezos'a ait lüks yat Datça açıklarında görüntülendi.

Dünyanın en zengini Jeff Bezos'un yatı Datça'da görüntülendi!

Dünyanın en zengini Jeff Bezos'un yatı Datça'da görüntülendi!

Amazon'un sahibi olan dünyanın en zenginleri listesinde ilk sırada bulunan Jeff Bezos'un yatı Datça'da. 136 metre uzunluğundaki mega yat Datça'da ilgi odağı olurken ünlü milyarderin yatta bulunup bulunmadığı ise bilinmiyor. Fotoğraflarda yatın üzerinde bir helikopter bulunduğu da dikkatleri çekti.

Konuyla ilgili olarak Datça Belediyesi'nden de esprili bir paylaşım geldi.

Datça Belediyesi'nin hesabından yapılan paylaşımda, yatı görüntüleyen gemi gözlemcisi Yörük Işık'ın tweet'i alıntılanarak "Yarın Basın Yazanesi'ne çaya gelmek istedi, bilemiyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Datça Belediyesi@datcabelediyesi

Yarın Basın Yazanesi'ne çaya gelmek istedi, bilemiyoruz.  https://twitter.com/YorukIsik/status/1148296397164306432 …

Yörük Işık@YorukIsik

Richest person in the world, @JeffBezos is in #Datça, Turkey: World’s 14th largest 136mt yacht, Lürssen built & Øino designed Cayman Islands flag Flying Fox arrives to Datça harbor carrying an Airbus H155 helicopter. Yacht has a two-deck spa with a gym & sauna, Turkish hammam.

Resmi Twitter'da görüntüle

JEFF BEZOS KİMDİR?

Jeff Bezos, 12 Ocak 1964 tarihinde Amerika'nın New Mexico eyaletinde dünyaya gelmiştir. Amazon isimli kuruluşun CEO'su olan Bezos, dünya genelinde E-ticaretin gelişmesine olanak sağlayan isimler arasında yer almaktadır. Jeff Bezos'un hareketi, Time Dergisi tarafından 1999'da Yılın Kişisi seçilmesine olanak sağlamıştır. Amazon'un haricinde havacılık ve uzay araştırma şirketi Blue Origin'in de kurucusu ve sahibi olan Bezos, 2013 yılında The Washington Post gazetesini satın aldı.

2018 verilerine göre Bezos, 112 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin ismi olarak kayıtlara geçti. Bill Gates, 90 milyar dolarlık servetiyle bu yıl ikinci sırada kaldı.

Yorumlar (0)
26°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?