banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner148

banner145

banner179

banner243

Ataköy Marina Mega Yat Limanı 2 Mayıs'ta Kapılarını Dünyaya Açıyor

Ataköy Marina Mega Yat Limanına, DATİ Yatırım Holding tarafından yaklaşık 62 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirildi. Yatırım detaylarını Ataköy Marina ve Yat İşletmeleri Genel Müdürü Süheyl Demirtaş ile CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel anlattı

DENİZ TURİZMİ 12.04.2017, 16:09 12.04.2017, 16:28 Nermin İstikbal
Ataköy Marina Mega Yat Limanı 2 Mayıs'ta Kapılarını Dünyaya Açıyor

Ataköy Marina ve CNR Holding bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya, Ataköy Marina ve Yat İşletmeleri Genel Müdürü Süheyl Demirtaş ile CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel katıldı. Gerçekleşen toplantıda, Ataköy Marina Mega Yat Limanına, DATİ Yatırım Holding tarafından yaklaşık 62 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirildiği açıklandı.

Yat ve tekne sektörü, İstanbul’un marka değerini artıracak iki önemli organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Ataköy Marina Mega Yat Limanı açılışı ile deniz tutkunlarının merakla beklediği CNR Avrasya Boat Show, 2 Mayıs tarihinde eş zamanlı olarak kapılarını açacak. Türkiye’nin en büyük yat limanları arasında yer alacak Ataköy Marina Mega Yat Limanı ve CNR Avrasya Boat Show hakkında bilgi vermek amacıyla yapılan toplantı, Ataköy Marina ve Yat İşletmeleri A.Ş Genel Müdürü Süheyl Demirtaş ve CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel’in katılımı ile gerçekleştirildi.


Toplantıda konuşan Ataköy Marina ve Yat İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü  Süheyl Demirtaş, DATİ Yatırım Holding tarafından hayata geçirilen İstanbul Turizm Merkezinin önemli halkalarından biri olan Ataköy Marina Mega Yat Limanını hizmete açmanın gururu ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Ataköy Marina Mega Yat Limanının, DATİ Yatırım Holding tarafından yaklaşık 62 milyon dolarlık bir yatırımla gerçekleştirildiğini belirten Demirtaş, şunları söyledi:

"DATİ Yatırım Holding olarak Türkiye'ye, 25 metreden 100 metreye kadar uzunluktaki 232 mega yata aynı anda ev sahipliği yapma kapasitesine sahip gerçek anlamda ilk mega yat limanını kazandırıyoruz. Mega yat limanı ile pek çok özel yapım, seçkin tekne artık rahatlıkla İstanbul'a uğrayabilecek. Liman sayesinde bu özel tekneler kış aylarını da İstanbul'da geçirme imkanına kavuşurken, her türlü bakım ve onarım işlerini de burada yaptırabilecek. Mega Yat Limanı, turist sayısı itibarıyla dünyada ilk 10 ülke arasında yer alan ancak en çok para kazandıran turizm türlerinden biri olan yat turizminde potansiyelinin yüzde 10'unu bile değerlendiremeyen Türkiye'nin bu alanda önemli bir gelir elde etmesine önemli katkı sağlayacak."
Ataköy Marina Mega Yat Limanını, 2 Mayıs 2017'de hizmete açacaklarını belirten Demirtaş, açılışa Başbakan Binali Yıldırım, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türk denizcilik sektörünün önde gelen oda ve derneklerinin başkanları ve üyelerini davet ettiklerini bildirdi.

Türkiye’nin Gerçek Anlamda İlk Mega Yat Limanı

Süheyl Demirtaş, DATİ Yatırım Holding A.Ş. tarafından hayata geçirilen İstanbul Turizm Merkezi’nin önemli halkalarından biri olan Ataköy Marina Mega Yat Limanı’nı hizmete açmanın gururu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Ataköy Marina Mega Yat Limanı’nın, DATİ Yatırım Holding tarafından yaklaşık 62 Milyon Dolarlık bir yatırımla gerçekleştirildiğini belirten Süheyl Demirtaş, şunları söyledi:

“DATİ Yatırım Holding olarak Türkiye’ye, 25 metreden 100 metreye kadar uzunluktaki 232 mega yata aynı anda ev sahipliği yapma kapasitesine sahip gerçek anlamda ilk mega yat limanını kazandırıyoruz. Mega Yat Limanı ile pek çok özel yapım, seçkin tekne artık rahatlıkla İstanbul’a uğrayabilecek. Liman sayesinde bu özel tekneler kış aylarını da İstanbul’da geçirme imkânına kavuşurken, her türlü bakım ve onarım işlerini de burada yaptırabilecek. Mega Yat Limanı, turist sayısı itibarıyla dünyada ilk 10 ülke arasında yer alan, ancak en çok para kazandıran turizm türlerinden biri olan yat turizminde potansiyelinin yüzde 10’unu bile değerlendiremeyen Türkiye’nin bu alanda önemli bir gelir elde etmesine önemli bir katkı sağlayacak.”

Ataköy Marina, Mega Yat Limanı ile birlikte tekne boylarına bağlı olarak toplam 1000 tekneye denizde bağlama yeri sağlayabilecek kapasiteye ulaştı

167 bin metrekare korunmuş (liman içi) su yüzeyi alanına sahip tesiste, dalgakıran toplam uzunluğu 1,5 kilometre, liman içi derinliği 6 metre olacak. Mendirek ve rıhtımlar betonarme T duvar ile oluşturulurken, yüzer iskeleler de betondan imal edildi. Mendirek üzerinde halkın kullanabileceği 5 metre genişliğinde, 1,5 kilometre boyunda yürüme ve bisiklet yolu yapıldı. Liman, 25 metreden 100 metreye kadar motor yacht, sailing yacht veya catamaran tipinde teknelere hizmet verebilecek. Yüzer iskelelerde 25 metre ile 35 metre arası, ana mendirek ve rıhtıma ise 35 metreden büyük tekneler bağlanabilecek. Mega Yat Limanı, özellikle güvenli bağlama yeri ve karaya çekilebilme sıkıntısı çeken 30 metre üzerindeki tekneler için çok önemli bir adres olacak. Mega Yat Limanı’nda, kısa ve uzun süreli bağlama imkanı, palamar hizmeti 7/24, dalgıçlık hizmetleri, pis su ve sintine tanklarının boşaltılması, tuvalet ve duş,  çamaşır yıkama ve ütüleme, TV bağlantısı, fiber optik ile Kablosuz internet erişimi, kapalı otopark, akaryakıt istasyonu (7/24), market hizmetleri sunulacak. Havalimanı başta olmak üzere birçok deniz ve kara ulaşım aracına yakınlığı dolayısıyla büyük bir lokasyon avantajına sahip olan Ataköy Marina, mega yat marinasının da eklenmesiyle Türk denizciliği adına büyük bir adım atmış oldu. Ataköy Marina yeni açılan Mega Yat Limanı ile birlikte tekne boylarına bağlı olarak toplam 1000 tekneye denizde bağlama yeri sağlayabilecek kapasiteye ulaştı.

Ataköy Marina Mega Yat Limanı’nı, 2 Mayıs 2017 tarihinde adına yakışır bir törenle hizmete açacaklarını belirten Süheyl Demirtaş, açılışa Başbakan Binali Yıldırım, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türk denizcilik sektörünün önde gelen oda ve derneklerinin başkanları ve üyelerini davet ettiklerini bildirdi.

150’ye yakın mega yat ve yelkenli görücüye çıkarılacak

CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel, Türkiye’de denizcilik sektörünün en büyük buluşması olan CNR Avrasya Boat Show ile Ataköy Marina Mega Yat Limanı’nın birlikte açılıyor olmasının sektörde sinerji yaratacağını söyledi. Türkiye’de denizcilik sektörünün 2003 yılından bu yana 10 kat büyüdüğüne dikkat çeken Cem Şenel, CNR Holding olarak, Türkiye’nin 2023 vizyonu çerçevesinde, Türk denizcilik sektörüne destek sağlamayı hedeflediklerini ifade etti.

"Yılda 3 Kez Boat Show Fuarı Düzenliyoruz"

CNR Avrasya Boat Show ile Ataköy Marina Mega Yat Limanı’nın birlikte açılıyor olmasının sektörde sinerji yaratacağını belirten CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel, “Şubat’ta karada, mayıs ve eylül aylarında denizde olmak üzere yılda üç kez Boat Show fuarı düzenliyoruz. Her yıl on binlerce tekne ve yat tutkununu buluşturduğumuz CNR Avrasya Boat Show ile Türkiye’nin 2023 vizyonu çerçevesinde, Türk denizcilik sektörüne destek sağlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Bu yıl 2-7 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek CNR Avrasya Boat Show’da 150’ye yakın mega yat ve yelkenliyi görücüye çıkaracaklarını belirten Şenel, “Şubat’ta karada, Mayıs ve Eylül aylarında denizde olmak üzere yılda üç kez Boat Show fuarı düzenliyoruz. Her yıl on binlerce tekne ve yat tutkununu, kara ve denizde düzenlediğimiz CNR Avrasya Boat Show’da buluşturuyoruz. Deniz severler için cazibe merkezi olan fuarlarımız aynı zamanda amatör denizciliğin gelişimine de büyük katkılar sunuyor. Dünyanın sayılı fuarları arasında yer alan CNR Avrasya Boat Show, denizcilik sektörüne ticari katkı sağlamanın yanında, sektör ile ilgili düzenleme ve taleplerin dile getirildiği bir platform olma özelliğiyle de öne çıkıyor. Bu anlamda Ataköy Marina Mega Yat Limanı denizcilik sektörünün sözcülüğünü üstlenmiş bir organizasyona ev sahipliği yapacak” dedi.

VIP alıcılar CNR Avrasya Boat Show Denizde için gün sayıyor

Mayıs ayında 12.si düzenlenecek olan, Türkiye’de amatör denizcilik sektörünün en büyük buluşması olan CNR Avrasya Boat Show Denizde fuarına ilginin yine yoğun olması bekleniyor. 2017 yılının mega yat, tekne, bot, katamaran ve yelkenlilerin yanı sıra sektöre ilişkin tüm aksesuar ve ekipmanların da vitrine çıkarılacağı fuara Bulgaristan, Rusya, İngiltere, İspanya, Fransa, Yunanistan, İran ve İtalya başta olmak üzere çok sayıda ülkeden ziyaretçinin gelmesi hedefleniyor. Yerli ve yabancı 10 bin VIP ziyaretçinin beklendiği CNR Avrasya Boat Show Denizde’ye, her yıl olduğu gibi Orta Doğu,  Körfez ve Kuzey Afrika ülkelerinden de ziyaretçi ilgisi oldukça yoğun olacak. 

Yorumlar (1)
murat birecik 4 yıl önce
ismail oruçoğlu olmadan, ben o boat show'a, boat show mu derim?
15
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102