Büyükerşen Yine DSP'den Aday 

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Her partiden Eskişehirlilerin arzusu doğrultusunda, eski parti statümü koruyarak aday adayı olmaya bir kere daha karar vermiş bulunuyorum” dedi.

Büyükerşen, gazetecilere yaptığı açıklamada, kamuoyunun bildiği gibi, son günlere kadar Türkiye'nin siyasi ve ekonomik kırılganlıklarından duyulan endişelere karşı, hiç olmazsa belli bir süreç içerisinde, partilerin yerel seçimlerde iş birliği yapması fikrini savuna geldiğini belirterek, bu nedenle çeşitli girişimlerde bulunduğunu söyledi.

Ancak, gelinen noktada bunun olanaksız olduğunu gördüğünü anlatan Büyükerşen, şöyle konuştu:“Söylediklerimle yapmaya çalıştıklarım meselenin Yılmaz Büyükerşen'in hangi partiden aday olacağına karar vermesi şeklinde görüldü. İki dönemdir seçildiğim Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevim sırasında, Eskişehirlilerin benim parti kimliğimi neredeyse unuttuklarını, son dönemde yaşanan parti değiştirme tartışmalarını yadırgadıklarını da biliyorum. Ama kamuoyunun, bu süreçte benim çabalarımı sağlıklı bir biçimde değerlendireceğinden şüphem yok. Umarım Türk halkı bir gün farklı partileri bir araya getirerek veya en azından ülke sorunlarında işbirliği alışkanlığına zorlayarak, her türlü krizden Türkiye'nin kendini yenileyerek çıkmasını sağlayacaktır. Halkımıza güvenim tamdır.

Bana gelince. Şehreminleri olarak bana iki dönemdir oy veren ve bu süreçte daima onlarla beraber olduğum, her partiden Eskişehirlilerin arzusu doğrultusunda, eski parti statümü koruyarak aday adayı olmaya bir kere daha karar vermiş bulunuyorum.”