"Ya düzelecekler; Yada düzelteceğiz"

Denizcilik Müsteşar Yardımcısı B. Sıtkı Ustaoğlu Avrupa limanlarında tutulan gemilerle ilgili olarak "Ya kendilerine çeki düzen verecekler yada biz düzelteceğiz" dedi.

Paris Memorandumu çerçevesinde Türk bayraklı gemilerde meydana gelen teknik eksikliklerden dolayı Avrupa limanlarında tutulmaları üzerine, Başbakanlık Denizcilik Müsteşarlığı harekete geçti.

Başbakanlık Denizcilik Müsteşar Yardımcısı Bekir Sıtkı Ustaoğlu ,Avrupa limanlarında tutulan gemilerle ilgili olarak, DenizHaber.Com'a verdiği özel beyanatta  "Ya kendilerine çeki düzen verecekler yada biz düzelteceğiz" dedi.

Son üç yılda yapılan çalışmalar sonucu, Avrupa limanlarında tutulma oranlarının gözle görülür bir şekilde iyileşme olurken, bazı gemilerin son üç yıl içerisinde hemen hemen her sene tutulması Denizcilik Müsteşarlığı'nın sabrını taşırdı.

Bazı Türk bayraklı gemilerin her sene Avrupa limanlarında, en az iki kere tutulması üzerine, bir çalışma başlatan Başbakanlık Denizcilik Müsteşarlığı kendilerine çeki düzen vermeyen gemileri Türk bayrağından çıkaracak.

Konu ile ilgili DenizHaber.Com'a açıklamada bulunan, Başbakanlık Denizcilik Müsteşar Yardımcısı Bekir Sıtkı Ustaoğlu "Bazı Türk bayraklı gemiler, Paris Memorandumu çerçevesinde Avrupa limanlarında tutuluyor. Ancak bazı gemiler her sene tutuluyorsa burda bir yanlışlık var demektir. Bu konuda Müsteşarlık olarak mükerreren tutulan Türk Bayraklı gemilerle ilgili bir çalışma başlatmış durumdayız. Bu gemiler kendilerine çeki düzen vermek zorunda aksi takdirde gerekeni biz yapacağız" ifadesini kullandı.

DenizHaber.Com-Özel

YORUM EKLE
YORUMLAR
adnan erdal
adnan erdal - 13 yıl Önce

gemilerimizin yurt dışında tutulmamasını yalnızca müsteşerlığımızın istemesi veya zorlayıcı tedbirler alarak önlemesi mümkün değildir. iyileşmeyi ve limanlarda PSC kontrollerinden temiz çıkmayı armatörlerimizin de aynı derecede istemesi ve gemi personelinin bu yöndeki gayreti desteği şarttır.bu birliktelik sağlanmadıkça bu gemiler tutulmaya devam eder ve ceremesini de hepbirlikte çekeriz.

selamlar

adnan erdal

25 YILLIK UZAKYOL KAPTANI
25 YILLIK UZAKYOL KAPTANI - 13 yıl Önce

HAYATINDA KAPTANLIK YAPMAMIŞ 18 YAŞINDA GENÇLERLE Mİ? ÖNEMLİ AKSAKLIK DURURKEN IVIR ZIVIR ŞEYLERİ AKSAKLIK DİYE YAZAN SURVEYORLER İLE Mİ? YAZDIKLARI DEFICIENCY'LERE REGULASYONDA REFERANS GÖSTERMEKTEN ACİZ GV.ZABİTİ EHLİYETLİ DENET MEMURLARI İLE Mİ DÜZELTECEKSİNİZ?

LİYAKATLA DEĞİL DE PARTİ TORPİLİ İLE KOLTUK SAHİBİ OLANLAR HİÇ BİR ŞEY DÜZELTEMEZ...ÖNCE DENİZCİ EĞİTİMİ SORUNUNU ÇÖZÜN.BU ÜLKEDE GEMİCİ ,YAĞCI YETİŞTİREN OKUL YOK? ÖĞRETMEYE ÇALIŞTIKLARIMI GEMİCİ ANLAMIYOR.ÇÜNKÜ,ADAMA KARADA BİR ŞEY OLAMADIN BARİ GEMİCİ OL DEMİŞLER.CAHİL GELMİŞ GEMİYE... BİZE MASAL ANLATMAYIN.

Bahadir Tonguc
Bahadir Tonguc - 13 yıl Önce

Gemilerimizde calisan ve ayni amaca hizmet eden vatandaşlarımızı bilinçlendirmek adına armatör ve işletmecilere çok iş düşmekte. Maaşlarını dağıtıp karşılığını vermelerini beklemekten ziyade bu tip sıkıntılarin giderilebilmesine dair çözümler hakkında bilinçlendirilmeli, ancak ve ancak tek bir yumruk olursak bu durumun üstesinden gelebileceğimizi ve konuya özverili bir şekilde ve fevkalade hassasiyet ile yaklaşmazsak durumun aşılmasının imkansizlasacagini acik ve net bir sekilde vurgulamamiz mühimdir.Psc denetlerinden başarı ile gecen gemilerimize işletme tarafindan gonderilecek kisa bir tesekkur mesajinin bile maddiyattan daha etkili olacagi kanisindayim. Yapilan cogu hatanin nasil bir cezasi oluyorsa, elde edilen her tür başarının ufakta olsa bir ödülü olmasi hayati kolaylastiracaktir.Cogu zaman problemi ve cozumu yaratan ufak detaylardir diye dusunuyorum.Saygilarimla,

Bahadir Tonguc Araz / Broker

denız  sahın
denız sahın - 13 yıl Önce

cok basarılı karar ama arkasında durabılemez ler armatore guclerı yetmezzz

1.zabit
1.zabit - 13 yıl Önce

Eger bazı seyleri düzeltmek gerekirse önce psc elemanları kendilerini düzeltmek zorundadırlar.Çünkü bir uzakyol kaptanı abimizin dediği gibi daha hiç denizde çalışmamış yada sadece stajerlik yapmış arkadaşların limanlarda port state kontrol olarak gemiye gelmeleri abeste iştigal bir durumdur.Türk gemilerinden ziyade sormak gerek niçin yabancı bayrak gemilere herhangi bir remark yazılamamaktadır.Bazı arkaşlar bu meslekten okadar acizlerki daha gmdss sistemi hakkında bilgileri bile yok.Sizlerden ricam eğer bir şeyler düzeltmek gerekirse önce kendinizi sonrada çalışmakta olduğumuz gemileri düzeltirsiniz.saygılarımla

erdal tekin
erdal tekin - 13 yıl Önce

GEMILERI TURK BAYRAGINDAN CIKARIN MALTA BAYRAGINA GECERLER VE HIC TUTULMAZLARBEYLER KARA LISTE OLAYINI POLITIK HALLEDIN

AVRUPA KONTROLLERDE IKI YUZLU DAVRANIYOR.HALEN ANLASILAMADI MI PES DOGRUSU

hakan  ak
hakan ak - 13 yıl Önce

ARMATORLER CEPLERI DAHA COK PARA GORSUN DIYE BIRCOK MALZEMEYI GEMIYE GONDERMEK ISTEMIYORLAR USTUNE USTLUK PERSONELLERINININ MAASLAINI HEP GEC ODUYORLAR PERSONELDE HEM EKSIK MALZEMEYLE EKSIK TAMAMLAYAMIYOR HEMDE ZATEN EKSIK BENMI TAMAMLIYACAM BAGLANSINDA GORSUNLER GUNLERINI PSIKOLOJISINDELER BUNDADA HAKLILAR ARMATORLER UTANMASALAR CEPLERINDEN PERSONELE EKSIK TAMAMLATIRACAKLAR HEP YA ORAYA KADAR GIDEMEZMIYIZ IDARE EDIN ORDAN SONRA GENE AGLAMA TURLARI HEP AYNI OYUZDEN BAGLANAN GEMILERDEKI EKSIKLIKLERIN BIRCOGU ARMATORLERIN MAALESEF DAHA FAZLA KAZANALIM NERDEN CIKTI BUDA SIMDI DEME PINTILIGNDEN DOGUYOR.BIRDE PERSONEL MAASLARINI BIRCOK ARMATOR GEC ODEDIGI ICIN SUREKLI PERSONEL DEGISTIREN GEMILERDE BAGLANMAAR VE EKSIKLIKLER DAHA AFZLA OLUYOR ARASITIRIN SIZDE BENI HAKLI BULACAKSINIZ CUNKU HERKES BIRAN ONCE KACMA YOLUNU SECIYOR BU TIP ARMATORLERIN GEMISINDE SORNADA TUTUKLANMALAR EKSIKLIKLER NE ISTERSENIZ MEVCUT OLUYOR

ARMATÖR TEMSİLCİSİ
ARMATÖR TEMSİLCİSİ - 13 yıl Önce

18 YAŞINDA BİR GEMİ 18 CLASS+18 LİMAN SÖRVEYİ VE 15 PSC GEÇİRMİŞTİR.BU GEMİ ORJINALİNDE DE OLMAYAN MONTAJ YERİ DAHİ OLMAYAN FİLİKA TENTESİ İÇİN TUTULUR MU?

51 ADET KONTROLDA TESPİT EDİLEMEYEN BÖYLE BASİT FAKAT DİKİMİ VE HAZIRLANMASI ZAMAN ALACAK OLAN TENTE GİBİ BİR EKİPMAN EKSİKLİĞİ YÜZÜNDEN TUTULUR MU?18 SENE,DEVLETİN SÖRVEYÖRLERİ DAHİL 51 KİŞİNİN GÖREMEDİĞİ EKSİKLİK İÇİN 14 GÜN ZAMAN TANINAMAZ Mİ?HAYIR TANIMADILAR.

BURADA ARMATÖRÜN SUÇU NEREDE ? 18 YIL BOYUNCA GELİP GİDEN 51 SÖRVEYÖRÜN AKLI NEREDE İDİ? ONLARIN SUCU YOK MU?

İNSAF...DÜŞÜNÜN DE ÖYLE YAZIN...


banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190