Kpt. Çehreli IALA Konseyi'ne seçildi

Uluslararası Seyir Yardımcıları ve Fener Otoriteleri Birliği’nin (IALA) Şangay’da yapılan 16. Genel Kurulu’nda Türkiye adına katılan Kaptan Tuncay Çehreli IALA Konseyi'ne seçildi.

Kpt. Çehreli IALA Konseyi'ne seçildi

KIYI EMNİYETİ’NİN IALA’DA YILDIZI PARLIYOR

Uluslararası Seyir Yardımcıları ve Fener Otoriteleri Birliği’nin (IALA) Şangay’da yapılan 16. Genel Kurulu’nda Türkiye adına katılan Türk Boğazları Gemi Trafik Hizmetleri (TBGTH) Merkezi Müdürü, Kaptan Tuncay Çehreli IALA Konseyi'ne seçildi.

IALA’nın özelikle VTS konusundaki çalışmalarında oldukça aktif ve katılımcı olan ve son yıllardaki çalışmalarıyla büyük takdir toplayan, Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Shanghai'daki 16. IALA Konferansının son gününde yapılan IALA Genel Kurul Toplantısı'nda, Kaptan Tuncay Çehreli 2006-2010 döneminde görev yapacak olan IALA Konsey’ine seçildi.

IALA’nın, 78’i ulusal, 38’i birlik ve danışmanlık hizmeti veren kuruluş, 81’i endüstriyel ve 38’i onursal olmak üzere toplam 235 üyesi bulunuyor. 22 üyeden oluşan Konsey ise ülkelerini temsil edebilecek otoriteler diğer bir değişle ‘national member’ lardan 4 yıllığına seçiliyor ve her ülke Konseyde sadece bir üye ile temsil ediliyor.

Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğü, İstanbul GTH Müdürü KaptanTuncay Çehreli’nin katıldığı yeni dönemin (2006-2010) ilk Konsey toplantısında, IALA Başkanlığı'na ise oy birliği ile Çin Deniz Emniyeti İşletmesi Genel Müdürü Kaptan Liu Gongchen seçildi (2002-2006 dönemi IALA Başkanı Avustralya dan Clive Davidson’dı).

22 üyeli 2006-2010 dönemi IALA Konseyini; Avustralya, Brezilya, Kanada, Şili, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hindistan, İrlanda, Japonya, Güney Kore, Kuveyt, Malezya, Norveç, Rusya, Senegal, İspanya, İsveç, Türkiye, İngiltere ve ABD oluşturuyor. Kaptan Tuncay Çehreli'nin IALA Konseyi'ne seçilmesi ile birlikte, Uluslararası kuruluşlarda görev yapan IMPA Başkan Yardımcısı Kaptan Cahit İstikbal, IMO Teknik Komite Başkan Yardımcısı Fikret Hakgüden ve Akdeniz ve Karadeniz Memorandumları Oturum Başkanı Kaptan Cahit Yalçın ile birlikte, Uluslararası denizcilik kuruluşlarında görev alan 4. Türk denizcisi oldu.

DenizHaber ailesi olarak, Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nü ve Türkiye adına uluslararası bir göreve seçilen, Türk Boğazları Gemi Trafik Hizmetleri (TBGTH) Merkezi Müdürü Kaptan Tuncay Çehreli’yi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

DenizHaber.Com-Özel

YORUM EKLE
YORUMLAR
haydar  yüce
haydar yüce - 13 yıl Önce

Arkadaşım Tuncay ÇEHRELİ ye yeni görevindebaşarılar dilerim.Yurt dışında bizi temsil eden arkadaş ve meslektaşlarımızın arkasında olduklamızı bilmelerini isterim.Bu imkanı ve yardımlarını esirgemeyen emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Ayrıca haberi anında ileten deniz haber çalışanlarına da teşekkür ederim.

BULEND TEMUR
BULEND TEMUR - 13 yıl Önce

GERCAK DENIZCILER ULUSLARARASI TOPLANTILARDA ÜLKEMİZİ TEMSİL ETMEYE BAŞLADIKTAN ( YANİ GERÇEKTEN TEMSİL ETMKTEN BAHSEDİYORUM, SALONDA SADECE ORURMAKTAN DEĞİL ) SONRA GÖRÜLERİNİ KÜRSÜLERDEN DİLE GETİRİP İLERİDE BU ORGANİZASYONLARDA DAHA YÖNLENDİRİCİ OLABİLECEKLERDİR.

SAYIN TUNCAY ÇEHRELİ VE DİĞER DENİZCİLERİMİZİ KUTLUYOR, KENDİLERİNİ VE DİĞER MESLEKTAŞLARIMIZI DAHA DA İYİ POZİSYONLARDA GÖRMEK İSTİYORUZ.

Onur ÜNLÜ
Onur ÜNLÜ - 13 yıl Önce

BİRİLERİNE BU ÜLKYE FAKÜLTE MEZUNU KAPTANLARIN NE KADAR GEREKLİ OLDUĞUNU ANLATAN GÜZEL Bİ ÖRNEK DAHA. KAPTAN TUNCAY ÇEHRELİ'NİN, KENDİSYLE TÜRK DENİZCİLİĞİNİN GURUR DUYDUĞUNU BİLMESENİ İSTER, ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR DİLERİZ.

Hasan TERZİ
Hasan TERZİ - 13 yıl Önce

Sayın Tuncay Çehreli'ye ve Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne etkin çalışmaları ve elde etmeye başladıkları uluslararası başarılardan dolayı bir Türk denizcisi olarak teşekkür ederim. Türk denizciliğini uluslararası platformlarda temsil eden sayın Çehreli ve diğer meslektaşlarımıza sağlayacağımız desteklerle denizcilik sektöründe uluslararası platformlarda da sesimizi daha gür duyurabileceğimiz kanaatindeyim. Bu başarının tüm denizcilerimize örnek olmasını temenni ederim

ali rıza tuğrul
ali rıza tuğrul - 10 yıl Önce

kardeşim ben pertevniyalden sıra arkadaşın rıza.bu görevinde ve hayatın her alanında seninle gurur duyuyorum

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176